Postavíme Mišku opět na nohy? Tak se jmenuje facebooková skupina, kde lidé podporují slovenskou modelku Michaelu Kevelyovou.

Dívka odjela v roce 2015 pracovat na Kypr. Na brigádu se velmi těšila. To ještě netušila, že na ostrově bude bojovat o holý život. Jednoho dne se probudila s bolestí ramene a pravé ruky. „Myslela jsem, že mi zatuhly svaly od průvanu nebo klimatizace,“ řekla deníku Blesk, který její příběh přinesl.

Jenže nešlo o nastydnutí. Míšu postihla míšní ischemie. Ucpala se jí tepna, která vyživuje míchu. Celé tělo ochrnulo, došlo k multiorgánovému selhání. Lékaři netuší, proč se nemoc u modelky rozvinula.

Rodině lékaři oznámili, že Míša dostane zápal plic a do 60 dnů zemře. To byla krutá diagnóza, se kterou se rodiče nemohli smířit. A začal velký boj.

Rodiče našli fyzioterapeutku, která s Míšou začala postupně cvičit. Jednoho dne pohnula prstem a její tělo se dnes pomaličku vrací do normálu. V lázních Klimkovice se Michaela učí postupně chodit. Již pohybuje pravou rukou. Snaží se dělat první drobné kroky. Rodina věří, že se povede sehnat dost peněz na léčbu, která má výsledky. Více o léčbě najdete ZDE.