Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Z krize vyjdeme silnější: Babiš v projevu poděkoval všem od prodavaček po seniory

Z krize vyjdeme silnější: Babiš v projevu poděkoval všem od prodavaček po seniory
Zdroj: Reprofoto ČT
+ Další 3 fotografie
mimořádný proslov
Premiér Andrej Babiš promluvil v pondělí večer k českému národu. V proslovu poděkoval všem, od prodavaček přes armádu až po seniory. Babišův dík patřil českým občanům, kolegům a všem, kteří se podílí na zvládnutí složité situace, na kterou nebyl nikdo připravený. Předseda vlády apeloval na lid, aby dodržoval přísná opatření, protože jen tehdy krizovou situaci zvládneme a budeme se moci o to dřív vrátit k normálnímu životu.

"Jsem na vás hrdý," začal premiér Andrej Babiš (65) svůj mimořádný proslov. Jako předseda vlády poděkoval všem, kteří se během chvíle dokázali semknout a držet tzv. za jeden provaz. "Čím dřív virus zastavíme, tím dříve se vrátíme k normálnímu životu," podotkl.

Všichni se učíme

Premiér přiznal, že na tuto krizovou situaci nemohl být nikdo připraven a proto národ požádal o trpělivost a o prominutí některých chyb, ke kterým může v průběhu celé situace docházet. "Stejně, jako vy, se učíme reagovat, je to krizová situace, na kterou nebyla žádná země připravená." Babiš na sebe jako premiér republiky v projevu vzal plnou politickou odpovědnost a upozornil na to, že snaha celé vlády je především dobře národ informovat. "Informovanost je klíčová, vedeme si velice dobře a nepochybuji, že to zvládneme," řekl.

Andrej Babiš také veřejně pokáral osoby, které nedodržují nařízená opatření. "Frajírci, kteří nerespektují zákazy, nejsou hrdinové, akorát ukazují, že si neumí nic odepřít a přitom mohou nakazit své děti, manželky a své okolí."

Babiš mimo jiné poděkoval epidemiologovi a šéfovi Bezpečnostní rady státu Romanovi Prymulovi, ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi i prezidentu Milošovi Zemanovi (75), díky kterým má Česko přístup ke zdravotnickému materiálu v Číně.

"Z krize vyjdeme silnější, jako lidé i jako národ," pronesl na závěr.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy