Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Z krásného dřevěného kostela se stal popel: U Třince shořela památka nevyčíslitelné hodnoty!

Bohužel kostel shořel do základů.
+ Další fotografie
V třinecké části Guty hořel po půlnoci vzácný dřevěný kostel ze 16. století. Jednalo se o vzácnou památku svého druhu a unikát. Bohužel je kostel zničený a škoda je vyčíslena na desítky milionů korun, i když jeho historická hodnota je samozřejmě nevyčíslitelná.

Hasiči dostali hlášení o požáru v noci z úterý na středu po půlnoci. Protipožární alarm se spustil 6 minut po půlnoci. Po jejich příchodu už byla historická stavba v plamenech. Podle informací ČTK dostali hasiči požár pod kontrolu zhruba za hodinu a během něho nebyl naštěstí nikdo zraněn. Ještě ráno pokračovali v dohašování.

Kostel Božího těla byl významnou památkou s původním vybavením a obrazy z první poloviny 16. století. V letech 2012 – 2014 navíc prošel rekonstrukcí za miliony korun.

Požár s největší pravděpodobností začal venku. „To dřevo bylo tak spálené, že to muselo hořet déle, kdyby to bylo zevnitř, tak by se spustil alarm dříve,“ řekl místní farář Kazimierz Plachta serveru iDnes.cz.

Místo je nyní uzavřené a celá nešťastná událost se prošetřuje.

Mohlo by vás zajímat

Další články