Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Z jedné strany blesky, z druhé krvavý Měsíc: Jak čtenáři eXtra.cz sledovali úplné zatmění

Podívaná, která se bude opakovat až za dalších 100 let.
+ Dalších 12 fotografií
Přes 100 let budou muset Češi čekat, než se jim znovu naskytne podívaná jako včera. Úplné zatmění Měsíce opanovalo oblohu skoro tři hodiny, souputník naší planety se navíc zahalil do rudé barvy. Takhle unikátní úkaz prožívali čtenáři eXtra.cz!

Byla to noc, na kterou stovky tisíc lidí po celém světě budou ještě hodně dlouho vzpomínat. Včera bylo možné pozorovat krvavý Měsíc a jeho úplné zatmění. A přestože na některých místech Česka řádily bouřky a bylo zataženo, většina si unikátní nebeský úkaz stejně užila.

„Seděli jsme na terase a z jedné strany sledovali blesky a z druhé krvavý Měsíc. Byla to naprostá nádhera,“ pochvaluje si paní Marie. To Jaroslava takové štěstí neměla: „Bylo zataženo, vůbec nic jsem neviděla. Škoda!“

Pro některé to však nebyla jen parádní podívaná, ale Měsíc jim přivodil bezesnou noc. „Nemohla jsem usnout celou noc. Bylo to naprosto příšerné, pořád jsem se v posteli převalovala a nešlo mi zabrat. Snad to bude už dneska lepší,“ doufá Vlasta.

„Týden předtím jsem měla každou noc noční můry, úplně odporné, všude byla krev, ale kupodivu zrovna v den úplňku a zatmění jsem spala jako špalek,“ podotkla zase Kamila, jejíž zkušenost je důkazem, že Měsíc skutečně působí na každého jinak.

A co vy? Jak jste si užili včerejší noc?

Mohlo by vás zajímat

Další články