Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Z Jana Čenského je šedesátník: Jeho syn jako by mu z oka vypadl a co nevěry

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY

Čas letí jako voda. Nebo byste snad řekli, že oblíbený český herec a pohádkový princ Jan Čenský slaví už 60. narozeniny?! Na druhou stranu přibývající věk mu jen lichotí a vrásky na tváři mu vůbec nejsou ke škodě. A stejné charisma zdědil i jeho jediný syn Matyáš, který je svému tátovi hodně podobný.

Jan Čenský se narodil přesně před 60 lety v Praze. V mládí se učil knihařem a po večerech vystudoval Lidovou konzervatoř pro pracující, kde ho učil například Ivan Vyskočil.

Princ Jan Čenský

Poté vystudoval Pražskou konzervatoř, na které svou pozornost zaměřil na hudebně dramatický obor. Mezi jeho spolužáky patřili Lukáš Vaculík, Gustav Bubník nebo třeba Ondřej Vetchý. Během studií občas hrával v divadlech a před televizní kamery se poprvé dostal během studií druhého ročníku konzervatoře, kdy si zahrál ve snímku Mapa zámořských objevů.

Diváci si však Čenského pamatují hlavně z pohádek, ve kterých si zahrál nejednoho prince nebo krále. V mládí byl i sportovním nadšencem a uchvátil ho běh. Pak absolvoval vojenskou službu a před revolucí jako jeden z mála známých lidí podepsal petici Několik vět.

Jan Čenský jako David Suchý

Od roku 1990 začal vystupovat i jako moderátor společenských událostí a svou tvář spojil třeba s Miss České republiky. Nebál se však ani druhé strany, a tak se stal i jedním z účinkujících taneční show StarDance...když hvězdy tančí.

Působí také jako lektor herectví a rétoriky a řadu let patří k hvězdám seriálu Ordinace v růžové zahradě, který však už spěje do finále. Nebo snad ne? „Třeba je to reklamní tah. Jako Olympici, kteří stále hlásí, že je to jejich poslední koncert, ale nakonec zase vyprodají stadiony. Ale řekl jsem před časem, že to národ nepřežije, a teď možná dochází na má slova. Vždyť se na Ordinaci dívá milion diváků, takže by měli ekonomové na Nově zbystřit. V červnu diváky čeká velké překvapení,” citoval seriálového doktora Davida Suchého portál Expres.

Nevěry Jana Čenského

Jan Čenský se ženil jen jednou, po boku mu věrně stojí manželka Dana, která však má se svým mužem velkou trpělivost. Jejich manželství se otřáslo zejména v dobách, kdy si Čenský začal milostnou avantýru se zlínskou majitelkou květinářství. V médiích se spekulovalo také o vztahu s lyžařkou Kateřinou Neumannovou, o které se tvrdí, že by mohla vychovávat hercovo dítě. Jediným známým potomkem Jana Čenského je ale syn Matyáš, kterého má se svou ženou Danou.

A že se jim Matyáš velmi povedl! Třicetiletý Čenský junior má na své dětství skvělé vzpomínky, s tátou už jako malý podnikal pánské jízdy a otec se k němu vždy choval jako k bráchovi a kamarádovi. I díky tomu spolu mají parádní vztah. Na herectví se však Matyáš, který je svému tátovi hodně podobný, nedal. Z mladého fešáka je totiž profesionální fotograf!

Související články

Další články