Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Z herce kopáč hrobů, ze zpěvačky cukrářkou: Co dělají celebrity, které přišly kvůli koronaviru o práci

Z herce kopáč hrobů, ze zpěvačky cukrářkou: Co dělají celebrity, které přišly kvůli koronaviru o práci
Zdroj: Archiv
+ Dalších 7 fotografií
Covid-19 Česko
Koronavirus, následná vládní nařízení a nouzový stav velmi zasáhly mimo jiné i do kulturního sektoru. Umělci, jako jsou herci, zpěváci, jsou téměř bez práce a místo stěžování si na aktuální kritickou situaci se rozhodli konat a našli si práci, ke které by si pravděpodobně bez nouzového koronavirového stavu ani nečuchli.

Kvůli vládním opatřením, která byla stanovena vzhledem k šířícímu se koronaviru, jsou herci a zpěváci téměř bez práce. Světe, div se, najdou se mezi nimi i ti, kteří odložili své ego a šli pracovat rukama. Od práce za kasou přes výpomoc v nemocnici až k profesi hrobníka.

Zpěvačka Olga Lounová (39) jako pomocnice v nemocnici

Málokdo tohle ví, ale krásná zpěvačka Olga v minulosti absolvovala kurz zdravotnictví, kde získala certifikát, který jí nyní umožňuje výpomoc v nemocnici, jež je v současné situaci více než potřeba. V minulosti si sama prošla nemocí covid-19 a v případě potřeby by klidně pomohla na oddělení s covidovým zaměřením. "Jsem ráda, že už to mám za sebou a že můžu pomáhat. Nabídla jsem se, kdyby byla potřeba k výpomoci. Zatím je to ve formě jednání, přihlásila jsem se do několika míst, a pokud bude potřeba, tak jsem tady ready," sdělila na svých sociálních sítích.

Herečka Barbora Mottlová (34) za kasou v supermarketu

Už v první vlně koronaviru přišla zpěvačka o práci a věděla, že se nájem sám nezaplatí a jídlo zdarma také nedostane, tak si dokázala velmi rychle poradit a stala se pokladní v supermarketu. "Ze dne na den jsem přišla o veškerou práci jako velká spousta lidí kolem mě. Nebrečím. Nesedím doma na zadku a nečekám, až dojdou peníze. Nenechám se od nikoho vyživovat, a když mám zdravé nohy, ruce, nebudu si ani půjčovat, abych si mohla doma válet šunky. Nájem ani žvanec se samy nezaplatí," řekla krásná zpěvačka v první vlně.

Zpěvačka Kamila Nývltová (31) cukrářkou

Krásná muzikálová zpěvačka, která ztvárňuje hlavní role v předních muzikálech, jako jsou Kleopatra, Dracula či Angelika, také přišla o veškerou práci, ale rozhodně nezahálí. Půvabná zpěvačka tak peče na zakázku cukroví. "Proč tuhle situaci nevyužít, stejně budu doma a u pečení si můžu zazpívat. Takže jsem to nabídla a až jsem se zalekla, že to možná budu muset stopnout, protože mám docela hodně objednávek," řekla v pořadu Showtime.

Modelka Eliška Bučková (31) rozváží pizzu

Modelka Eliška Bučková si vyzkoušela práci kurýra. Práci, kde rozvážela pizzu, si pravděpodobně jen vyzkoušela, zato ji vzala velmi zodpovědně a vyjádřila obdiv všem, kteří tuhle práci vykonávají. "Nechápu, jak mohou být kurýři a přepravci jídla úplně v klidu. Já jsem v nervu, že nestíhám, v Praze samá kolona. Co když ty lidi nebudou mít dobrý jídlo, co když mě ukamenují, co když to bude studený," komentovala Eliška během práce na sociální síti. Své objednávky ale nakonec zvládla na jedničku.

Herec Tomáš Novotný (35) hrobníkem

To, že je hrobník také profese, za kterou se není třeba stydět, si je vědom herec Tomáš Novotný, který má rekvalifikaci na hrobníka. Krom fyzické zdatnosti, která je při kopání hrobů důležitá, musel také projít teoretickými znalostmi. "Já vím, že je to možná pro někoho zvláštní, ale já se tomu nebráním," řekl herec pro Novinky.cz a dodal, že "každé město musí mít správce hřbitova".

Herec Martin Sitta (51) dělníkem

Herec Martin Sitta, který má roli i v seriálu Slunečná, přišel o 90 divadelních představení, což mu velmi narušilo příjem do rodinného rozpočtu. Martin si je vědom, že má zdravé ruce, a vypomáhá na stavbě. "Nebudu sedět doma a brečet, spousta lidí takhle normálně pracuje," řekl herec v primáckém pořadu Showtime.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy