Opět tady máme šílenou kauzu, která se šíří českým internetem jako lavina a vlastně dohromady nejde vůbec o nic, než jen o výplod naprosté fantasmagorie.

Pro takové případy tady máme adorované facebookové modly, které jsou úplně mimo, ale veřejnost je vnímá jako jakousi názorovou autoritu, která má samozřejmě ve všem pravdu.

A tahle kauzička je opět jen dalším případem toho, jak se dá v Česku z lejna uplést bič. Obyčejná básnička, která je určena pro první stupeň základní školy, natolik pobouřila některé internetové persony, že z toho měly nutkání udělat kauzu týdne.

Básnička Jiřího Žáčka Maminka se dostala do střetu s plebsem a vrcholným představitelem idiotismu Vítem Klusákem.

Z textu básničky totiž plyne, že maminka by se měla hlavně starat o své děti. Což je obrovský problém pro některé lidi, kteří by evidentně potřebovali přidat práci.

Víta Klusáka v čele s jeho ovcemi naprosto irituje fakt, že tato báseň není genderově vyvážená. Jenomže Klusák by si mohl uvědomit, že dětem na základní škole je nějaký gender úplně fuk, protože mají úplně jiné starosti.

Děti na základní škole prvního stupně jsou rády, že se vůbec ve škole zorientují, najdou si kamarády a naučí se základní věci jako číst, psát a počítat. S pojmem gender se většinou mladí lidé setkávají až na středních školách, popřípadě na vysokých.

Proč by jim někdo měl tímto pojmem motat hlavu na základní škole prvního stupně? Tohle je naprostý nesmysl a celá kauza je bezpředmětná.