Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Z D1 je parkoviště: Dopravní kolaps kvůli sněhu i odstaveným kamionům

Zdroj: Profimedia.cz
Dopravní situace
Ve směru na Prahu i na Brno čekají řidiči na D1 v nekonečných kolonách. Už tak komplikovanou situaci zrovna neulehčují kamiony, které stojí v jízdních pruzích. Musí si totiž vybrat povinnou přestávku. Pokud se dálnici můžete vyhnout, tak neváhejte ani minutu.

Už od středy není provoz na dálnici D1 zrovna ideální. Doprava tam začala kolabovat už ve středu odpoledne po vydatném sněžení. Kolony tam byly mnohdy dlouhé až desítky kilometrů. Dálnice byla policisty už několikrát uzavřena, nehledě na to, že ucpanou silnicí nemohly projet sypače.

V noci u Humpolce navíc provoz blokoval kamion s nadměrným nákladem. Nebyl schopen projet daný terén a musel čekat, až bude silnice prosolena. Totálně kalamitní stav zažívali řidiči i na 112. kilometru ve směru do Prahy mezi exitem na Jihlavu a Větrný Jeníkov. Před šestou hodinou ranní ale kamiony odjely a dálnice tam byla zprůjezdněna.

Dopravní situace není dobrá zejména na Vysočině. Špatně se vám pojede ale i v okrese Pelhřimov, Třebíč a Havlíčkův Brod nebo v Jihočeském, Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Řidiči čekají v nekonečných kolonách ve směru na Prahu i na Brno. Doprava kolabuje i kvůli nedávné rekonstrukci dálnice. Pokud můžete, raději se jí vyhněte. Informace přinesla ČTK.

Související články

Další články