Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Z belgického transsexuála udělala změna pohlaví děsivé monstrum, rozhodl se pro eutanazii

Nathan Verhelst
Zdroj: Profimedia.cz

Belgičan Nathan Verhelst zemřel v pondělí 30. září v odpoledních hodinách poté, co se dobrovolně rozhodl odejít z toho světa. Pro svou smrt zvolil možnost eutanazie, která je v Belgii legální.

Verhelst podle deníku Mail Online trpěl nesnesitelnou psychickou újmou po zpackané operaci. Nathan se narodil jako dívka Nancy. V roce 2009 začal s hormonální terapií a v loňském roce mu lékaři provedli dvojitou mastektomii a přioperovali penis. Jenže operace neprobíhaly podle očekávání. „Když jsem se podíval do zrcadla, byl jsem sám sebou znechucený. Můj hrudník vypadal strašně a můj nový penis odmítal moje tělo,“ řekl Nathan belgickému Het Laatse Nieuws několik hodin před svou smrtí.

Je to zřejmě první případ, kdy se v Belgii někdo rozhodl pro eutanazii z důvodu nevydařené změny pohlaví. Počet úmrtí tímto kontroverzním způsobem se v Belgii jen za loňský rok zvýšil o 25 %. Podle statistik tak smrt eutanazií připadá na jedno úmrtí z padesáti.

Verhelst zemřel po smrtící injekci, kterou mu aplikoval doktor Wim Distelmans, jenž loni ukončil na přání život hluchých dvojčat Marka a Eddyho Verbessemových, u kterých se objevila začínající slepota. Pětačtyřicetiletí bratři žili celý život spolu a nebyli schopni komunikovat s okolním světem.

Eutanazie je v Belgii od roku 2002 legální. Ten, kdo o ni požádá, je posouzen několika lékaři, kteří musí rozhodnout, zda požadavek splňuje všechny náležitosti podle zákona. Právě tyto dva zmiňované případy vyvolaly v zemi velkou diskuzi, protože se prý podle některých obyvatel nejednalo o fyzickou újmu.

Související články

Další články