Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Z Andreje Babiše bude KRÁL CHLEBA: Firmy z jeho fondu zcela ovládnou trh

Zdroj: extra.cz
Premiérův pekař
Agrofert ze svěřeneckého fondu premiéra Andreje Babiše (64) zřejmě převezme konkurenční pekárny United Bakeries. Stane se tak, jestliže dojde k odprodeji několika závodů obou společností. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom v tiskové zprávě informoval ve středu.

Koncert Agrofert spadá do svěřeneckého fondu premiéra Andreje Babiše (64). Firmy oficiálně nejsou jeho majetkem, ale veškeré zisky těchto firem mu náleží. Do koncernu Agrofert spadá i Penam, což je pekárenská společnost. Ta v posledních dnech čelí kritice, kvůli dotaci na linku vyrábějící toustový chléb ve výši 100 milionů korun, jež šla z peněz daňových poplatníků.

United Bakeries a Penam jsou dvě největší společnosti s pečivem na českém trhu.

Dle rozhodnutí antimonopolního úřadu musí Agrofert prodat některé z výrobních závodů, které patří oběma spojujícím se společnostem. Odprodejem vznikne nový konkurenční subjekt a může dojít i k zesílení jednoho z konkurentů. "Odprodej bude mít za následek podstatné snížení tržních podílů," sdělil ÚOHS. Podle nich spojení obou firem vyvolávalo strach z narušení hospodářské soutěže, která vyplývá z rozšíření aktivit Agrofertu v oblasti pekárenství.

Související články

Další články