Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Youtuberka čelí silné kritice: Adoptovala chlapečka, přestal ji bavit, tak se ho zase zbavila

Youtuberka čelí silné kritice: Adoptovala chlapečka, přestal ji bavit, tak se ho zase zbavila
Zdroj: archiv Myka Stauffer
+ Další 4 fotografie
Rodina?
Manželský pár Myka a James Staufferovi pravidelně dokumentovali život své rodinky. Po adopci syna z Číny jim ohromně stoupla sledovanost a získali nevídanou popularitu. Jenže fanoušci si všimli, že se adoptovaný syn již delší dobu neobjevuje ve videích. Pár nyní oznámil, že chlapečka s autismem už vychovává jiná rodina, za což se na ně snesla vlna kritiky.

Myka a James Staufferovi žijí v americkém Ohiu. V roce 2016 se rozhodli z Číny adoptovat chlapce s autismem. Od roku 2014 spravovali vlastní YouTube kanál, kam pravidelně přidávali videa o vývoji rodiny. Sledovanost jim rapidně stoupla po adopci dvouletého Huxleyho.

Vzdali se adoptovaného syna

Rok po adopci začal pár dostávat velké sponzorské dary a také měli výnosy z natočených videí. Na YouTube je odebíralo více než 700 tisíc fanoušků. Video, ve kterém se rodiče vydali do Číny za Huxleyem, vidělo 5,5 milionu diváků.

Koncem roku 2019 a na začátku roku 2020 se adoptovaný Huxley přestal objevovat ve videích. Zvídaví fanoušci si toho samozřejmě všimli a zajímalo je, kam se poděl. Pár se rozhodl jít s pravdou ven. Uveřejnili aktualizaci, ve které zmínili, že Huxley byl umístěn do jiné rodiny, aby se mohl dostat do emoční pohody.

Manžele Staufferovy ihned zavalila vlna kritiky. Kanál The Stauffer Life na YouTube byl následně smazán. "Čtení tohohle příběhu je extrémně depresivní. Influencerka získala finanční prostředky na adopci syna. Udělala si na tom renomé, jenže pak zjistila, že chlapec má speciální potřeby, a tak mu našla jiný domov, aby se o tom veřejně nevědělo," komentovala na sociální síti novinářka Sophie Ross.

"Adoptované děti nejsou psi, které můžete vrátit zpátky do útulku," reagovala jiná uživatelka Twitteru. Kritici Staufferovy obviňují, že si díky Huxleyovi nahrabali peníze a pak se ho jednoduše zbavili. A jaký názor máte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy