Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Youtuber MikeJePan dorazil v poutech k soudu: Čekalo ho tam velké překvapení

Youtuber MikeJePan dorazil v poutech k soudu: Čekalo ho tam velké překvapení
Zdroj: Profimedia
Jedna strana ho miluje, druhá nenávidí, youtuber MikeJePan (23) se v zajetí dlouho nezdržel. Kontroverzní tvůrce, který proslul tím, že se vysmívá zákonům a trápí městské strážníky, byl v úterý zadržen pro podezření z vydírání. Soud dnes rozhodl, že Mike do vazby nepůjde a bude vyšetřován na svobodě.

Youtuber, který si říká MikeJePan, rodným jménem Mikael Oganesjan, byl zadržen v úterý. Policisté ho chytili na benzínové pumpě, kde si prý přebíral peníze. "Mohu potvrdit, že byl v úterý realizován policejní úkon zadržení podezřelé osoby v souvislosti s možným podezřením ze spáchání trestného činu vydírání,” potvrdil pro Blesk.cz mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Den na to řekl, že státní zástupce podal návrh na jeho vzetí do vazby.

Dnes o tom v neveřejném jednání rozhodoval Obvodní soud pro Prahu 6. Youtuber dorazil k soudu v doprovodu policejní eskorty, měl spoutané ruce, které si zakrýval modrým sakem. Na místo ho přišla podpořit celá řada známých, kteří si na místě natáčeli videa.

Jednání trvalo zhruba hodinu a půl a MikeJePan vyšel ze soudní síně s radostí. Ihned se začal objímat se svými známými a novinářům řekl, že svoje věci má zabalené v igelitce a jde domů. Blesk.cz uvádí vyjádření youtuberova advokáta Václava Voříška. „Pan obviněný byl propuštěn ze zadržení na svobodu. Odůvodnění ze strany soudu je takové, že ten návrh nebyl řádně odůvodněn,“ komentoval situaci po rozhodnutí soudu.

MikeJePan je známý pro svá výstřední videa, v nichž často páchá dopravní či jiné přestupky. A díky tomu se leckdy dostává do ostré konfrontace se strážníky městské policie.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy