Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Youtuber Grznár ve válce s českými Romy! Přijde drsná odveta za slova o střílení?

Známého youtubera a kulturistu řeší policie.
+ Dalších 8 fotografií
Youtuber Filip Grznár má údajně pletky s policií kvůli tomu, že natočil krátké video, v němž se vulgárně vyjadřuje na adresu české justice a hrozí Romům vyvražděním. Redakce eXtra.cz kulturistu oslovila a překvapivě nám sdělil, že policie ho zatím nekontaktovala. Svěřil se i s důvodem, proč kontroverzní video natočil...

Youtuber ve svých videích často používá nadsázku a nebojí se jít za hranice slušnosti. A vyjádřil se i směrem k události spojené se zastřelením Roma v Chomutově z konce května. "Došlo tam k tomu, že nějaký cikán najížděl autem do lidí, někoho tam zranil. Nějaký člověk se tam proti němu ohradil, vzal legálně drženou devítku a zastřelil ho,“ popisuje Grznár v úvodu videa, které je reakcí na událost v Chomutově.

„Policie mě zatím nekontaktovala. Video jsem stáhl. Šlo o nadsázku, nebylo to rasově motivované. Šlo jen o popsání nešťastné události v Chomutově. Chtěl jsem se jen názorově zastat toho člověka, co střílel. A hlavně mi šlo také o to, že Romové chtěli páchat násilí na rodině zachránce,“ vysvětlil eXtra.cz Grznár svou motivaci, proč video natočil.

Policie sice youtubera doposud nekontaktovala, ale podle něj se na něj chystají Romové. „Zatím mi nikdo nevyhrožoval třeba smskou nebo zprávou na facebooku, ale doslechl jsem se od kamarádů, že Romové nejspíše z Chomutova na mě mají pifku a chystají se mě sejmout, prý mají v plánu přijet do Plzně, odkud pocházím. Nestojím o problémy od lidí, kteří s kauzou nemají nic společného. Ale strach o život nebo svou osobu určitě nemám,“ dodal Grznár.

Podle chomutovské policejní mluvčí Marie Pivkové probíhá šetření pro podezření z trestného činu schvalování trestného činu popřípadě podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejích práv a svobod. V případě, že by Grznára policisté obvinili, může mu soud udělit až dvouletý trest.

Mohlo by vás zajímat

Další články