FattyPillow se proslavil jako internetový bavič, který pojídá různá nezdravá jídla a neřeší svoji extrémní váhu 183 kg. Karel také přiznal, že mu jeho expřítelkyně dlouhou dobu domlouvala a prosila ho, ať se sebou začne něco dělat. Karel se k tomu ale dlouhou dobu neměl a je možné, že i tento fakt přispěl k rozpadu jejich vztahu.

Fatty se ale konečně odhodlal a založil si pro to i druhý kanál na YouTube s názvem Fattyho cesta , kde pravidelně přidává videa o cvičení, jídelníčku, rozhovor s jeho osobní trenérem a další zajímavosti které se kolem jeho hubnutí dějí. Je vidět, že to bere naprosto vážně, dokonce si několik pomůcek nakoupil i domů, aby mohl cvičit, kdy chce a nemusel se nechat očumovat ve fitku.

Jeho velkou oporou v tomhle boji s nadváhou je jeho máma a hlavně fanoušci. Spousta lidí mu píše dojemné vzkazy, chtějí hubnout s ním a věří, že to FattyPillow nevzdá a zdárně dotáhne do konce. Jedna fanynka mu vzkázala na YouTube: „Fatty, tvoje zábavný videa moc nesleduji, občas něco s mamkou nebo když kouká přítel, ale tohle mě opravdu zaujalo. Držím ti palce, koukám na ty videa a na tvoje začátky s otevřenou pusou. Držím ti palce do nového života, ani rozchod se Sárou není lehký, ani to, že teď jsi sám. Ale víš, co je nejlepší? Když už jsi u dna (jestli se tak cítíš), tak se od toho dna odpíchni a jdi zase nahoru – bez Sáry, protože bez kohokoliv jiného, bez jiný pomoci je to mnohem lepší. Víš, že se můžeš sám na sebe spolehnout a pak už tě jen tak něco nepoloží. Držím palce ať už na cestě za novou postavou nebo i za novou láskou. Jsi borec a mám radost, že konečně někdo z dnešních českých youtuberů dokáže motivovat mladé lidi tou správnou cestou. Děkuji ti a klobouk dolů.“

Tohle je opravdu silná podpora a my také věříme, že to Karel alias FattyPillow nevzdá a dotáhne do konce. Jen tak dál, Karle!