Vem čert to, že Lucka všem svým fanouškům, vlastně i odpůrcům posílá neustále srdíčka a nekonečno lásky. Ale přitom by je tady chtěla v této malé zemi zavřít a už nikam nepustit. Proboha proč? Nezbláznila se?

„Moc bych si přála, aby byly naše hranice zamčené na sto západů. Česko je náš domov, naše hnízdo, naše zázemí… Žijeme v nádherné zemi, kterou bych nevyměnila za žádnou na světě. Je naše a neměli bychom se o ni jen tak s někým dělit,“ řekla zpěvačka v rozhovoru v Magazínu Právo. To jsou myšlenkové pochody opravdu primitivně přemýšlejícího člověka.

Ale pro svého syna by na druhou stranu chtěla něco jiného. Nedržet ho v Česku, pro něj by ty zavřené hranice totiž neplatily, ten ať si cestuje, kde chce.

„Můj syn se narodil jako světoobčan… Má americké občanství s tím, že vystudoval britskou školu, i angličtinu jako druhý rodný jazyk. Zamiloval si Francii a většinu času teď tráví tam. Nebudu se zlobit, když se rozhodne žít nastálo jinde…“ dodala.

Měla by si nejdřív utřídit své názory, než je vypustí do „éteru“, přeci jen tímto protipostojem nové fandy nenaláká. A ať je v naší zemi situace, jaká je, tak určitě nikdo z nás by nechtěl být tady zavřený a nemoct vycestovat přes hranice. Ta nacionální stránka české pěnici opravdu nejde a je to až někdy dost trapné.