Syn zpěváka Karla Černocha (†64), muzikant, moderátor a také pilot Marek Černoch, který se namísto zpívání dal na letectví a posléze politiku, je, jak jsme nedávno uvedli, jedním z nejvíc cool kandidátů na pražského primátora.

„Dvojka“ hnutí Úsvit Tomia Okamury a poslanec Černoch se uchází o funkci šéfa Magistrátu hlavního města Prahy s plány, které rozhodně budí sympatie a místy jsou dost netradiční.

Černoch hodně tlačí na legislativní změny u dle něj slabých trestů za násilí na slabších, ať už jde o děti nebo seniory, aktivně bojuje proti zrušení centra Klokánek, chce změny u svěřeneckých soudů, a to spíše ve prospěch matek (!), a když mu někdo radí, že to není příliš „politicky diplomatické“, říká, že na to kašle.

Ve vysoké police je coby poslanec Úsvitu teprve půl roku, ale už na sebe upozornil několika zajímavými sólo akcemi ve prospěch jasně znevýhodněných nebo perzekuovaných, zejména v oblasti dětí rád uprostřed noci zavolá na konkrétní instituci a chce hned zjednávat pořádek, čímž občas trošku přidělá vrásky na čele spolustraníkům, ale nás to baví.

„Nezajímá mě ani tak mainstream, raději pomůžu jednotlivcům, když můžu. Hele, co si budeme povídat, když jako poslanec zavolám pověřené osobě, je nejen ochotná se se mnou vůbec bavit, ale činí to navíc jiným způsobem. To prostě občas udělat musím a cítím, že je to lepší než jen roky prosazovat něco proto, že to chce koalice,“ říká sympatický kandidát na primátora, který by nám v té záplavě povrchnosti a planých slibů rozhodně na „magoši“ nevadil.