Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Winona Ryder rok před padesátkou: Svěřila se, jak ji zničil vztah s Johnnym Deppem

Winona Ryder rok před padesátkou: Svěřila se, jak ji zničil vztah s Johnnym Deppem
Zdroj: Profimedia.cz, koláž: eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY
Americká herečka Winona Ryder slaví devětačtyřicáté narozeniny. Držitelka Zlatého glóbu se nedávno rozpovídala o své první lásce, kterou byl její herecký kolega Johny Depp. S tím vydržela čtyři roky a jejich vztah se nesl v rytmu nespoutané zamilovanosti. Jenže herečka nakonec ve svých dvaceti letech skončila na psychiatrii - už totiž nemohla dál.

Winona Laura Horowitz, jak zní hereččino skutečné jméno, vyrůstala v Kalifornii. Má tři sourozence, ovšem ve svých deseti letech se společně s rodinou přestěhovala, protože byla dlouhodobě terčem šikany. Poté, co změnila bydliště, se stala členkou divadelní konzervatoře a už ve svých čtrnácti letech si střihla roli ve snímku Lucas. Další, a taky o dost významnější, roli pak dostala o dva roky později v černé komedii Beetlejuice.

Winona Ryder a Johny Depp

Další role už sbírala jako po másle. Je taky držitelkou Zlatého glóbu za nejlepší žensky herecký výkon ve vedlejší roli ve snímku Věk nevinnosti. Za stejnou roli byla nominována i na Oscara, tuto sošku ale dosud nezískala. Winona Ryder se však může pyšnit i hvězdou na slavném hollywoodském chodníku slávy.

Hereččinou první velkou láskou byl Johny Depp. Jeho kouzlu podlehla už ve svých sedmnácti letech a už po necelém půl roce jejich vztahu Johny před Winonou poklekl a požádal ji o ruku. Vypadalo to, že se nemá co pokazit, a filmový střihoruký Edward si dokonce na své tělo nechal vytetovat nápis „Forever Winona“.

Winona Ryder na psychiatrii

Jenže Winona Ryder později vycítila, že ze vztahu nedostává to, co potřebuje, a rozhodla se ho ukončit. Jenže se trápila i nadále. „Ve svých dvaceti letech jsem byla úplně na dně,“ řekla Winona pro The New York Times. Vedle dramatického rozchodu se v té době mladičká herečka totiž potýkala taky s depresemi, nespavostí a záchvaty úzkosti, a tak musela vyhledat odbornou pomoc.

„Můj krátký pobyt na psychiatrické léčebně, když mi bylo 20 let, je pro mě stále živou vzpomínkou. Byla jsem přepracovaná a unavená, příliš unavená na to, abych spala. Byla jsem v opravdu špatném stavu. Nespavost a záchvaty úzkosti, kterými jsem roky trpěla, mě vypínaly, ochromily. Vzpamatovávala jsem se z dlouhého a obtížného odloučení od svého prvního partnera a narazila jsem na dno,“ vzpomíná Rider.

„Když jsem potkala Johnyho, byla jsem panna. Změnil to. Byl mým prvním vším. Můj první skutečný polibek, první skutečný přítel, první snoubenec i první chlap, se kterým jsem měla sex. Takže vždy bude v mém srdci,“ dodala na závěr herečka z kultovního snímku Heathers. Od roku 2011 se po jejím boku pohybuje Scott Mackinlay Hahn, se kterým Winona vypadá opravdu šťastně.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy