Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Will Smith se kaje za facku komikovi: Byl jsem mimo, mé chování je neomluvitelné

Will Smith dal facku Chrisu Rockovi.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 9 fotografií
Omluva

Zřejmě nejpřekvapivějším okamžikem letošních Oscarů bylo, když si to herec Will Smith (53) nakráčel na pódium a dal facku slavnému komikovi Chrisu Rockovi (57). Ten totiž vtipkoval na účet Willovi manželky, jenže se svým vtipem zašel až příliš daleko, proto dostal pohlavek. Herec Smith se nyní za svou facku veřejně prostřednictvím Instagramu omluvil.

Komik Chris Rock si na udílení Oscarů udělal legraci ze ženy Willa Smitha Jade Pinkett Smith. Jenže v jednu chvíli zašel příliš daleko. Přirovnal jí totiž k Demi Moore, když hrála ve snímku G. I. Jane (1997). Tehdy měla Moore téměř oholenou hlavu, stejně jako měla na udílení letošních Oscarů i Jada. Jenže ta tento účes neměla dobrovolně, ale kvůli alopecii (nemoc způsobující vypadávání vlasů, pozn. red.), kterou trpí. Podle Rocka měla Smithova žena účast ve druhém díle jistou.

Will Smith po tomto vtipu vstal, došel na pódium a před všemi lidmi vlepil Rockovi facku. Většina lidí sedících v sále si myslela, že jde o připravenou scénku, ale když se Will vrátil zpět na své místo, naštvaně zařval na komika: „Neber si jméno mojí ženy do své za*rané huby!“ V tu chvíli většina lidí pochopila, že o vtip rozhodně nejde.

Za své chování se omluvil

Nyní se Will za svou facku veřejně omluvil prostřednictvím Instagramu. „Násilí ve všech svých formách je jedovaté a destruktivní. Moje chování na včerejším udílení cen Akademie bylo nepřijatelné a neomluvitelné. Vtipy na můj účet jsou součástí práce, ale vtip o Jadině zdravotním stavu jsem nesnesl a reagoval emotivně,“ napsal v příspěvku.

„Rád bych se ti veřejně omluvil, Chrisi. Byl jsem mimo a mýlil jsem se. Jsem v rozpacích a moje činy neukazovaly muže, kterým chci být. Ve světě lásky a laskavosti není místo pro násilí,“ doplnil. Omluvil se také celé Akademii, producentům, účastníkům i divákům po celém světě. „Hluboce lituji, že moje chování poskvrnilo to, co pro nás všechny byla krásná cesta,“ zakončil svou omluvu Smith, který si během večera vysloužil svého prvního Oscara v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy