Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

WHO požaduje vyšetření mezinárodní reakce na pandemii koronaviru

WHO požaduje vyšetření mezinárodní reakce na pandemii koronaviru
Zdroj: Twitter El Universo
rezoluce
Světová zdravotnická organizace WHO požaduje, aby byly nezávisle vyšetřeny mezinárodní reakce na pandemii nemoci covid-19. Žádná z členských zemí neprotestovala. Dokonce ani země jako USA a Čína, které byly kritizovány za to, že pandemii včas nezastavily.

Všech 194 členských zemí WHO se shodlo na tom, že je potřeba vyšetřit mezinárodní reakce na pandemii, kterou WHO koordinovala. Text, na kterém se země shodly, připravila Evropská unie a požaduje "nestranné, nezávislé a kompletní" vyšetření světové reakce na pandemii nemoci covid-19.

Vyšetřování začne co nejdříve

Cílem shrnutí reakcí je "zlepšení schopnosti mezinárodního společenství v prevenci pandemií a přípravě a reakce na ně". Vyšetřování by mělo začít co nejdříve. Text připravený Evropskou unií byl schválen v úterý. Jediný, kdo s vyšetřováním otálí, je Čína. Podle ní je potřeba nejprve dostat šíření koronaviru pod kontrolu.

Šetření vezme v potaz i to, jak jsou jednotlivé země bohaté. Chudší země se totiž k vakcíně dostanou logicky až po těch bohatších. Světové zdravotnické shromáždění se letos konalo kvůli pandemii jen dva dny, začalo v pondělí a zástupci jednotlivých členských zemí se jej účastnili prostřednictvím videokonference.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy