Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Whitney Houston by slavila 58: Jaká matka, taková dcera, tragický osud stihl obě

Zpěvačka v proměnách času.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Výročí

Jméno Whitney Houston není pro veřejnost neznámé. Americká zpěvačka patřila k nejprodávanějším a nejznámějším světovým zpěvačkám. 9. srpna by oslavila již 58. narozeniny. Whitney ale zemřela v roce 2012 v pouhých osmačtyřiceti letech a nejčastěji se jako příčina úmrtí uvádí utonutí nebo předávkování drogami i léky a také srdeční choroba.

Život Whitney Houston byl jako na houpačce. Narodila se v New Jersey roku 1963 a už od malička zpívala v gospelovém sboru, který vedla její matka Cissy. Právě ta zpívala vokály takovým hvězdám jako třeba Elvisi Presleymu nebo Arethě Franklin.

Do širšího povědomí se Whitney dostala v roce 1985, kdy debutovala svým albem s názvem Whitney Houston. Hned ten samý rok se album stalo nejlepším a nejprodávanějším albem a časopis Rolling Stones ho zařadil mezi 500 nejlepších alb všech dob. Druhé album se neslo v podobném duchu.

Herecká hvězda

Whitney však nezůstávala jen u zpěvu a zaměřila se také na herectví. V roce 1992 si zahrála ve snímku Osobní strážce po boku herce Kevina Costnera. Soundtrack k filmu se stal nejprodávanějším na světě a obsahoval hity jako I Will Always Love You, I'm Every Woman, I Have Nothing, Run To You, Queen Of The Night nebo Jesus Loves Me.

Ve stejném roce se provdala za R&B zpěváka Bobby Browna, s nímž měla jedinou dceru Bobbi Kristinu Brown (†22).

Problémy s drogami i manželem

První problémy se u Whitney začaly projevovat v devadesátých letech. Na havajském letišti byla přistižena s několika gramy marihuany. Později k tomu přibyly problémy s hlasem a stále častější odříkávání koncertů a vystoupení. Bulvární noviny začaly přinášet informace, že je drogově závislá, má rodinné problémy a manžel ji fyzicky napadá. Zpěvačka podala v září roku 2006 žádost o rozvod po dlouhých čtrnácti letech manželství. O rok později byli oficiálně rozvedení. Do péče jí byla svěřena malá dcera Bobbi Kristina.

Život talentované zpěvačky Whitney Houston však předčasně skončil dne 11. února 2012, kdy bylo její bezvládné tělo nalezeno v areálu hotelu Beverly Hilton v kalifornském Beverly Hills. Nejčastěji se uvádí, že se buď utopila nebo předávkovala léky. V jejím těle byly při pitvě objeveny stopy kokainu, marihuany, Xanaxu a Benadrylu a také léku na uvolnění svalů.

Dcera zemřela brzy po matce

Jediná dcera Whitney Houston a jejího muže Bobby Browna Kristina také neměla lehký život. Tři roky po smrti své slavné matky byla nalezena ve vaně v bezvědomí. Předtím požila 'koktejl' několika drog, které jí podal její tehdejší přítel Gordon. Ten jí také ponořil hlavu do studené vody, což jí způsobilo poškození mozku. Po půl roce Bobbi Kristina zemřela. Pitva prokázala, že podíl na úmrtí měly marihuana, alkohol a léky na uklidnění a proti úzkosti.

Související články

Další články