Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Whitney Houston by dnes oslavila 53. narozeniny: Pěvecká ikona, u které láska k drogám převládla nad láskou k řemeslu

+ Další fotografie
Whitney Houston, pěvecká legenda, která předčasně zemřela ve věku 48 let na srdeční selhání následkem užití kokainu. Její smrt otřásla hudebním světem. Do dějin se zapsala nejen jako zpěvačka s obrovským pěveckým rozsahem, ale i jako jedna z nejvíce oceňovaných zpěvaček vůbec.

Whitney Houston, pěvecká legenda, která předčasně zemřela ve věku 48 let na srdeční selhání následkem užití kokainu. Její smrt otřásla hudebním světem. Do dějin se zapsala nejen jako zpěvačka s obrovským pěveckým rozsahem, ale i jako jedna z nejvíce oceňovaných zpěvaček vůbec.

Whitney byla jednou z prvních afroamerických zpěvaček, která obdržela velký počet hudebních cen a ocenění. V roce 2009 byla dokonce zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako zpěvačka s největším počtem ocenění.

Nechvalně se ovšem proslavila také pro své pozdní příchody a náhlá rušení koncertů. Na rozhovory zásadně chodila i o několik hodin později, pokud vůbec. Mnohokrát se stalo, že zrušila koncert jen krátce před zahájením. Právě toto jednání odradilo fanoušky při jejím posledním turné nejvíce. Ti často opouštěli koncerty například v polovině vystoupení.

Její nezaměnitelný hlas se projevil nejen na řadě alb, ale především při soundtracku k filmu Osobní strážce. Hit I Will Always Love You jí zajistil nehynoucí slávu, která její památku provází dodnes. Spolu s legendární rolí, kterou ve filmu ztvárnila, a hitem, který se dodnes hraje na svatbách a nechybí na žádném zamilovaném playlistu, si vysloužila titul hvězdy nejzářivější.

Sláva a úspěch jdou však bohužel také ruku v ruce s nadměrným příjmem, který se pro Whitney stal zkázou. Později se v rozhovoru u Oprah Winfrey svěřila, že před Osobním strážcem užívala drogy jen lehce. Po veleúspěšném filmu je ovšem začala užívat mnohem častěji.

Svou závislost na drogách zpočátku vehementně popírala. Tvrdila, že crack nekouří, protože crack je na ni moc levný. Opomněla však zmínit, že přesedlala na trochu dražší srandu, a sice kokain.

Drogám holdovala s Bobbi Brownem, který byl jejím manželem od roku 1992 do roku 2007. Nejednou u nich byla nalezena marihuana nebo jiné návykové látky. Po rozvodu to byla Whitney, kdo dostal do opatrovnictví jejich jedinou dceru Bobbi Kristinu Brown.

Whitney byla 11. 2. 2012 nalezena mrtvá v koupelně apartmá hotelu Hilton v Beverly Hills. Příčina smrti nebyla zpočátku jasná. Pitva však prokázala, že zpěvačka zemřela na selhání srdce následkem předávkování kokainem. Podle některých zdrojů bylo příčinou smrti utonutí následkem předávkování. Kokain podle pitvy požila jen krátce před svou smrtí.

Toxikologické testy prokázaly, že v její krvi byly přítomny i další látky jako diphenhydramin, alprazolam, cannabis a cyklobenzaprin. Její smrt byla brána jako nehoda. Zpěvaččino srdce jednoduše nevydrželo nápor drog.

Související články

Další články