Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Whitney Houston by bylo 57: Za úspěch písně I Will Always Love You vděčila Costnerovi

I Will Always Love You
Zdroj: YouTube
+ Dalších 10 fotografií
výročí
Celosvětově obdivovaná zpěvačka Whitney Houston by oslavila své 57. narozeniny. Žena s hlasem jako zvon, která v roce 2012 pod vlivem kokainu utonula ve vaně v hotelovém pokoji, vydala během své kariéry spoustu úspěšných hitů. Mezi nimi byla i píseň I Will Always Love You k filmu Osobní strážce. Tam si zahrála po boku Kevina Costnera (65) a právě on přišel s nápadem, díky kterému se song dočkal takové obliby.

Whitney Houston se narodila 9. srpna 1963 v New Jersey. Její otec byl voják a její matka zpěvačka Cissy Houston Právě ta ji s sebou často brala na své koncerty a několikrát i na pódium, kde si spolu zazpívaly. Tam a tehdy vznikla láska, jakou Whitney k hudbě chovala po celý život.

Houston bylo teprve 14, když dostala svou první nabídku na kontrakt, tu však musela odmítnout, protože si její matka přála, aby dokončila školu. Její první album vyšlo v roce 1985 a setkalo se s úspěchem i kritikou. Tu lidé stavěli na tom, že Whitney zpívala moc bělošsky, čímž údajně zrazovala černošskou komunitu.

Kromě zpěvu se Whitney věnovala i filmům, jejím prvním byl absolutní hit s názvem Osobní strážce Tam si zahrála superhvězdu Rachel Marron a před kamerou stála společně s Kevinem Costnerem Z herce se stal její dobrý přítel a dokonce si od něj nechala i poradit ve velmi zásadní otázce.

I Will Always Love You

Kdo nezná píseň Whitney Houston s názvem I Will Always Love You, jako by snad ani nebyl. Tento hit byl nazpíván právě k filmu Osobní strážce a ačkoliv ho nazpívala Whitney úplně sama, zásluhy za její úspěch si může připisovat i Costner.

Píseň měla být od počátku doprovázena hudbou a Kevin Costner přišel s nápadem, že by začátek měla Whitney zpívat bez hudby. Tak se nakonec i stalo a možná právě díky tomu mnoha lidem naskočí husí kůže už v první vteřině poslechu této písně.

Whitney Houston a cesta do pekel

V roce 1992 sice Whitney natočila svůj nejúspěšnější film, ale také si vzala jazzového zpěváka Bobbyho Browna a jen o rok později mu porodila dceru Bobbi Kristinu Brown. V manželství s Bobbym setrvala čtrnáct let, jejich vztah byl však plný konfliktů a především drog. Závislosti na omamných látkách se Whitney nikdy zcela nezbavila, i když se o to několikrát pokoušela.

Roku 2002 Whitney po letech popírání otevřeně přiznala, že užívá marihuanu, kokain, holduje alkoholu a zneužívá léky na předpis. V roce 2010 se nechala slyšet, že se svých závislostí zbavila, spekulovalo se ale, že příliš pravdy na tom není.

Smrt

Dne 11. února 2012 byla nalezena bezvládná ve vaně v hotelovém pokoji. Záchranáři se pokoušeli Whitney 20 minut oživovat, jejich pokusy byly bohužel marné a Whitney byla prohlášena za mrtvou. Příčinou smrti bylo utonutí kvůli selhání srdce v důsledku předávkování kokainem. Legendární zpěvačka zemřela ve 48 letech.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy