Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Wendy zabil covid hned po porodu: Zůstal po ní maličký Kája a jeho zdrcený tatínek

Wendy zabil covid hned po porodu: Zůstal po ní maličký Kája a jeho zdrcený tatínek
Zdroj: Se souhlasem Vaření s láskou / Koláž eXtra.cz
Předchozí Další
COVID-19
Narodilo se jí tolik chtěné miminko, jenomže už ho neuvidí vyrůstat. Na sociálních sítích rezonuje dojemný příběh maminky Wendy, která pár dní po narození chlapečka zemřela. Před porodem ji stihl covid-19 a po něm dostala oboustranný zápal plic.

"Každý, kdo naši milou a hodnou kamarádku znal, ví, že to byla veselá holka, která nezkazila žádnou legraci. Několik let čekala na toho pravého a dokonalého muže, že už ani nedoufala, že ho někdy potká," začíná srdcervoucí příběh, který se objevil na sociálních sítích. "V prosinci 2019 se na ni ale konečně usmálo štěstí a ona potkala na pracovním vánočním večírku Káju. Od té doby se Wendy rozzářil celý svět a věděla, že on je ten pravý. Netrvalo dlouho a na těhotenském testu se ukázaly dvě čárky. Byla neskutečně šťastná a vděčná, že bude maminkou. Těšila se, že budou krásnou a milující rodinkou, po které poslední roky toužila. Celé těhotenství si užívala a vše bylo, jak má být," popisují kamarádky životní cestu jedné z nich – Wendy.

Příběh Wendy se ale zvrátil o 180 stupňů. Pár dní před porodem ji stihl covid-19 a nastávající maminka neměla zrovna jeho lehký průběh. "V den termínu porodu se lékaři rozhodli, že vyčkají, zda se kašel, který Wendy velmi trápil a vyčerpával, nezlepší," zní v příspěvku, který je doplněn o celou řadu fotografií. Po dalších pěti dnech už však chtěl malý chlapeček na svět, jenomže zdravotní stav Wendy se nelepšil. Žena nakonec podstoupila císařský řez a narodil se jí zdravý chlapeček Kája.

I když chlapeček prosperoval, jeho maminka trpěla. "Den po porodu jí lékaři zjistili oboustranný zápal plic a převezli ji na ARO, napojili na kyslíkovou masku a po pár dnech uvedli do umělého spánku, aby tělo mohlo odpočívat," píší nejbližší kamarádky na sociálních sítích s tím, že všichni věřili, že tohle jí konečně pomůže a bude brzo doma u svého miminka, o které se zatím staral jeho tatínek.

"Měla tu největší motivaci. Žít pro svého syna a rodinu! Ale, bohužel, v úterý 9. března 2021 po týdnu v umělém spánku se její srdíčko zastavilo a Wendy svůj životní boj prohrála," konstatují nejbližší. "Pro Karla, Wendina životního partnera a lásku, tatínka malého Káji, to teď bude velmi složitá a nelehká situace. Je ale opravdu statečný a stará se o malého Káju, jak nejlépe umí, je skvělý táta," popisují přítelkyně s tím, že se rozhodly uspořádat sbírku. "Chceme vás požádat o dobrovolný finanční dar pro dva statečné kluky, aby věděli, že tu na to nejsou a nikdy nebudou sami."

Přispět můžete například na č. účtu 1086789018/2700, do poznámky uveďte: Pro Káju a jméno dárce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy