Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vztek Čechů kvůli rouškám: Náhubky nechceme, ať je nosí jen nemocní, bouří se

Vztek Čechů kvůli rouškám: Náhubky nechceme, ať je nosí jen nemocní, bouří se
Zdroj: Facebook
+ Dalších 17 fotografií
ANKETA
O znovuzavedení roušek od 1. září občané České republiky bouřlivě debatují. Redakce eXtra.cz proto na sociálních sítích vytvořila anketu. V ní lidé hlasovali, zda s novým vládním nařízením souhlasí nebo ho považují za nesmyslné. Většina hlasujících je jednoznačně proti.

Anketa na Facebooku, zda lidé souhlasí se znovuzavedením povinnosti nosit roušky mluví jasně. Rozhodnutí ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha téměř všichni hlasující bojkotují. Pouhých 145 lidí věří, že zakryté dýchací cesty v uzavřených prostorách a MHD jsou ten správný krok v boji proti koronaviru. Lidé hlasující proti je však s přehledem převálcovali. Roušky totiž nepodporuje přes 1 200 hlasujících.

Někteří se dokonce nebáli vyjádřit svůj názor v komentářích a drsně vládní nařízení, které platí od 1. září, kritizují. Začátkem nového školního roku totiž lidé musí nosit v městské hromadné dopravě, obchodech, školách, či na úřadě, poště nebo na vnitřních hromadných akcích.

„Absolutně nesouhlasím. Dva měsíce téměř bez omezení, vše v normálu. Na zprávy nekoukám a žádnou koronu nevnímám a je mi fajn. Proč od 1.9. nasazovat náhubky, ze kterých budeme mít akorát olezlý ksichty a je to víc na škodu než k užitku. Ať je nosí nemocní, nachlazení a staří,“ napsala Martina do komentářů k anketě.

K té se připojila řada dalších lidí. "Tak pardon, ale pokud je to tak strašně nutné, proč jsou opatření od 1. září? To se to jako začne víc šířit až od září? Vždyť je to padlé na hlavu," myslí si Eva. Někteří také upozornili na otevřené hranice, což podle nich šíření koronaviru podpořilo. "Já nevím, proč to musíme nosit. Akorát se nám špatně dýchá, lidé z toho kašlou a je jim blbě. Akorát nás to ničí a ještě v tom horku. Tak neměli otevírat hranice," prohlásila v komentářích Michaela.

Mezi pobouřenými občany se ale objevil i hlas, který s ministerstvem zdravotnictví souhlasí. „Abych pravdu řekla jsem docela i pro. Na jednu stranu si musí lidé uvědomit, že příznaky se neprojevují hned, takže pokud máte koronavirus, nemusíte to ani vědět a šířit to dál. Musíte si také uvědomit že nejde jenom o vás ,jak vy se v roušce cítíte, jde o nás všechny. Teď všichni říkáte, že to nosit nebudete, ale hlavně, že všichni předtím říkali MOJE ROUŠKA CHRÁNÍ TEBE TVOJE ROUŠKA CHRÁNÍ MĚ!“ napsala rozhořčeně Julie.

Opětovné zavedení roušek však kritizují i odborníci. Například člen Ústředního krizového štábu Roman Šmucler tvrdí, že se jedná jen o politickou záležitost. „Osobně bych dal na lékařský předpis respirátor ohroženým skupinám. Rouška jako taková je málo. Všichni ostatní by si ani nevšimli, že koronavirus prodělávají,“ vyjádřil se pro eXtra.cz Šmucler.

Hlasovat v anketě můžete stále na Facebooku eXtra.cz

Související články

Další články

Nejnovější kauzy