Zamilovanost je krásná věc, ale aby to Lucii Borhyové nakonec nezkomplikoval soud, který bude řešit alimenty na její roční dceru Lindu, kterou má se sporťákem Michalem Hrdličkou. Její nový vztah by totiž mohl dost ovlivnit výši alimentů.

„Většinou mají bývalí partneři vypracované majetkové vyrovnání, když už jdou k soudu. Kdyby tu dohodu neměli, tak by vznikla na základě soudního rozhodnutí. A soudce by se při vypočítávání alimentů mohl dívat i na majetek nového partnera, kdyby spolu už žili v jedné domácnosti. V tomhle případě, když spolu evidentně nežijí, tak už je to na individuálním pohledu soudce, jestli bude brát v potaz výši majetku nového partnera či ne. Kdyby se vztah rozvíjel a prohluboval dál a oni spolu začali žít, tak by k tomu soud přihlédnout měl,“ prozradil nám oslovený právník.

Co to teda znamená pro Lucku? Kdyby Jakub vydělával víc než Hrdlička a vztah k Lucii se prohloubil, tak by se tím i snížily peníze, které bude na Lindu Michal platit, protože dítě by mělo zajištěný vyšší standard než doposud.

Ale v jedné domácnosti spolu evidentně zatím nebydlí. Otázkou je, zda spolu jen randí, nebo spolu časem budou žít. To by bylo pro soud klíčové.

Jedna věc je láska a city, na straně druhé stojí peníze a boj o majetek. V případě Borhyové se to hezky protíná.