Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Vzpoura v Toušeni: Zdravotníky, kteří pečují o lidi s koronavirem, nepustí ani do obchodu

Zdroj: TV Prima Velké zprávy
+ Dalších 7 fotografií
koronavirus
Napjatá atmosféra v posledních dnech panuje ve středočeském městysu Toušeň. Tamější lázeňský areál totiž patří k objektům, jež ministerstvo zdravotnictví vyčlenilo pro koronavirové pacienty. Místní se bouří, výhrady má dokonce i starosta. Odnášejí to zdravotní pracovníci, kteří se o nakažené starají. Odmítají je vpouštět do obchodů, obsluhovat je odmítají také pošťačky.

O bouřlivé situace v Lázních Toušeň informovala televize Prima. V areálu, který patří pod pražskou Nemocnici Na Bulovce, pečuje o pacienty s koronavirem od pondělí. Místní to nedokáží skousnout!

Nevadí jim pouze přítomnost pacientů, svůj hněv směřují i ke zdravotnímu personálu. Obyvatelé středočeského městysu mají strach, že se zákeřnou nemocí COVID-19 rovněž nakazí. Sestřičky nechtějí pustit ani do přilehlé prodejny potravin. „Radši ať k nám nechodí. Takže je sem nepouštíte? Ne, nepouštím, prostě ne. Nezlobte se, to je zdraví," řekl Primě její zaměstnanec.

Potvrdila i mluvčí Nemocnice Na Bulovce Simona Krautová. „Ze začátku týdne to bylo celkem dramatické, protože naše zdravotníky nechtěli pustit ani do místního obchodu," řekla Krautová.

Nechodí jim ani pošta

Zdravotníci se navíc nedostanou ani k listovním zásilkám, pošta do lázeňského areálu odmítá doručovat. „Z našeho pohledu je to riziková oblast, tak naši doručovatelé tak tam nedoručují. Z toho důvodu, že si místní centrum nezřídilo schránku, kam by se tyto zásilky dali ukládat," prohlásil mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

V lázních přitom panují přísná bezpečnostní opatření. K nakaženým se zdravotní sestry přibližují výhradně v ochranných overalech a dalších pomůckách.

Momentálně tam pečují o dva studenty a dva muže ve středním věku. Pět seniorů museli ve čtvrtek z lázní převézt do Nemocnice Na Bulovce.

Související články

Další články