Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Vzpoura proti Hamáčkovi: Sáňkaři vyrazí i přes vyhlášku na Petřín

Zdroj: profimedia.cz
OPATŘENÍ
Úterní zákrok městských strážníků, kteří vykázali sáňkující ze svahu na Petříně, vzbudil vlnu nevole. Jako reakci na tuto událost založili nespokojení lidé na Facebooku skupinu: Sáňkování na Petříně pod ochranou dětské policie hl. m. Prahy a na protest se rozhodli jít další den na Petřín sáňkovat znovu. Ke včerejší události se na sociálních sítích vyjádřil i primátor.

„Chování na veřejné zeleni je v Praze upraveno vyhláškou města. V ní je uvedeno, že v zeleni, která je součástí zahrad a parků, je mimo jiné zakázáno lyžovat, sáňkovat a jezdit na snowboardu,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová k úterním událostem na Petříně.

Když strážníci vykázali lidi ze svahu, rozhodli se zakročit. Na Facebooku založili skupinu, která vyzývá občany, aby ve středu 10. února ve dvě hodiny odpoledne vylezli na petřínský kopec a je jedno, za jakým účelem. Kdo se podle pořadatelů natočí na video, jak ujíždí policistovi, dostane pivo. Na událost zareagovalo spoustu lidí. Více než 400 z nich se podle Facebooku akce zúčastní a v plánu to má dalších více než dva tisíce lidí.

Na úterní událost reagoval i pražský primátor Zdeněk Hřib, ten řekl, že vyhánět děti ze svahu je nesmysl. Podle něj je pobyt na čerstvém vzduchu zdravý a zlepšuje náladu. „Proto si ho užívejte, ať už je to na běžkách, bobech nebo sáňkách, dokud ten sníh máme. Samozřejmě v rámci existujících pravidel,” napsal na svůj twitterový účet Hřib.

Hřibův příspěvek vzbudil vlnu různých reakcí a zareagovala na něj i městská policie. „Chování na veřejné zeleni je upraveno vyhláškou města. V ní je uvedeno, že v zeleni, která je součástí zahrad a parků, je mimo jiné zakázáno lyžovat, sáňkovat a jezdit na snowboardu,“ uvedla pro Expres.cz mluvčí Irena Seifertová. Hřib soudě podle svých reakcí zřejmě neměl o vyhlášce ponětí a řekl, že se na ni bude muset podívat a aktualizovat ji.

Související články

Další články