Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Vzpomínky na Petra Kellnera: Ve kterém filmu jste budoucího miliardáře viděli a nevíte o tom

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
SMRT
Snad celou republiku již obletěla zpráva o úmrtí nejbohatšího Čecha Petra Kellnera (†56), který zahynul na Aljašce při pádu vrtulníku. Jak na něj vzpomínají populární osobnosti, které s ním měly šanci se potkat?

Petr Kellner byl bystrý muž s rozhledem

„Měl jsem příležitost se s ním potkat. Byl to samozřejmě velký člověk, který dokázal spoustu věcí. A jak jsem ho poznal v soukromí, byl to velice bystrý, inteligentní a empatický chlap. Odtažitý vůbec nebyl. Dle mých malých zkušeností to byl také člověk s velkým rozhledem,“ zavzpomínal pro eXtra.cz Michal Dvořák z kapely Lucie, kterou dal zpátky dohromady svými penězi právě zesnulý podnikatel.

Zkušenosti s nejvlivnějším byznysmenem v zemi měl i Libor Bouček (40), který moderoval například velkou parkurovou událost v O2 Aréně Global Champions PlayOffs, jíž se jako soutěžící zúčastnila i Anna Kellnerová Spíkr chce ale ctít přání rodiny o respektování jejího smutku a k osobě zesnulého se tak raději nevyjadřuje.

„Nemá smysl k tomu nic říkat. Je to tragédie. Práce pro jakoukoliv firmu z portfolia pana Kellnera byla, je a bude výzvou, poctou a možností se něco naučit. A co víc si člověk může přát,“ reagoval.

Frajer a elegán

Petr Kellner se také v roce 1989 zúčastnil natáčení Času sluhů Byl asistentem produkce a ve filmu se také na pár vteřin objevil.

„Přiznám se, že si to spíš pamatuju z vyprávění. Ale pravda je, že při přípravách si ho pamatuju jako velkého elegána. Bílá košile, vyhrnuté rukávy, absolutní frajer, elegán, asistent k pohledání. Film připravoval, mám dojem, že při natáčení už se tam moc nepohyboval,“ řekl eXtra.cz F. A. Brabec, který byl kameramanem filmu.

Vzpomínky vybledly

Jitka Asterová (61), kterou postava Petra Kellnera ve filmu uvádí na večírek s Karlem Rodenem, si ale například na setkání s budoucím miliardářem vůbec nepamatuje. „Už je to hodně let,“ vysvětlila nám.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák, který dřív řadu let pro Petra Kellnera pracoval, zavzpomínat odmítl. „Vážíme si vašeho zájmu, nabídku na vyjádření ale nevyužijeme,“ napsala eXtra.cz tisková mluvčí veřejnoprávní stanice Karolína Blinková.

Související články

Další články