Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině Jaromír Soukup

Vzpomínky na Itálii: Liam Neeson a jeho syn Micheál se v novém filmu vyrovnávají s dávnou tragédií

Vzpomínky na Itálii: Liam Neeson a jeho syn Micheál se v novém filmu vyrovnávají s dávnou tragédií
Zdroj: Bontonfilm
+ Dalších 10 fotografií
smutek
Už 6. srpna se v kinech objeví romantická komedie Vzpomínky na Itálii, ve které se Liam Neeson jako londýnský umělec vrací spolu s dospělým synem do Itálie, aby tu prodali jejich starý rodinný dům. Čekají tu na ně překvapivě náročné opravy staré kamenné vily, spousta slunce, víno, opravdové spaghetti a také jedna krásná a sympatická majitelka místní restaurace. V dojemném filmu Vzpomínky na Itálii se Liam Neeson potkává před kamerou se svým synem Micheálem Richardsonem, a to přímo v rolích otce a syna. Snímek je zároveň vzpomínkou na zesnulou Natashu Richardson, která ve věku 45 let zemřela roku 2009 po nehodě na lyžích.

Ve filmu Vzpomínky na Itálii londýnský umělec Robert v podání Liama Neesona a jeho syn Jack, kterého si zahrál Micheál Richardson, před lety ztratili svou ženu a matku. Navzájem se odcizili, teď se ale společně vracejí do jejich starého rodinného domu v Toskánsku, protože ho potřebují narychlo prodat. S domem se pojí dávné šťastné i nešťastné vzpomínky, které vybledly a zpustly stejně jako dům. Místo idylické venkovské vily ze svých vzpomínek najdou téměř ruinu s protékající střechou, s kusy omítky padajícími ze stropu i zdí a s plandajícími okenicemi i dveřmi.

Robertovi a Jackovi nezbývá než se v Toskánsku neplánovaně zabydlet a pustit se do oprav. Přirozená nešikovnost je přinutí hledat pomoc u místních rázovitých zedníků a Jack v místním městečku doslova a do písmene narazí do Natalie, krásné majitelky malé restaurace. Jak opravy domu pokračují, otec a syn také krok za krokem opravují svůj vzájemný vztah, který během let po maminčině smrti zchátral stejně jako jejich venkovská usedlost. Půvabné Toskánsko s úzkými silničkami mezi zelenými pahorky a vinicemi, místní lidé, slunce a nesmělý počátek romantického vztahu Jacka a Natalie fungují jako nejlepší rodinná terapie. Nakonec vše vypadá, že Vzpomínky na Itálii budou tentokrát pouze krásné.

James D'Arcy

Režisér filmu James d’Arcy je známý především jako herec, diváci ho mohli vidět například ve snímcích Atlas mraků, Dunkerk či Avengers: Endgame. Scénář filmu napsal s tím, že bude hrát Jacka, místo toho však dostal příležitost film režírovat a sám tak na plátně zhmotnit svou vizi prosluněného příběhu plného humoru i silných emocí.

Natasha Richardson

Vzpomínky na Itálii přinášejí jedinečný příběh otce a syna na plátně i ve skutečnosti. Liama Neesona a Micheála Richardsona totiž spojuje víc než to, že ve filmu hrají otce a syna. Otec a syn jsou i ve skutečnosti, stejně jako ve filmu i ve skutečnosti ztratili ženu a matku. Micheál si své původní příjmení Neeson změnil teprve předloni jako poctu své matce, herečce Natashe Richardson, která před jedenácti lety tragicky zahynula po pádu na lyžích. Micheálovi tehdy bylo třináct let a se smrtí své matky se nemohl dlouho vyrovnat, nevynechal jediný večírek a smutek se snažil zapít. Film Vzpomínky na Itálii se tak pro Liama Neesona i jeho syna stal příležitostí, jak se s jejich rodinnou tragédií po dlouhé době vypořádat.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy