Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Vzpomínka na Vladimíra Dlouhého: Dnes by herec oslavil 61. narozeniny

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
Vzpomínáme
Český herec Vladimír Dlouhý bohužel zemřel ve věku 52 let. Opustil tento svět velmi mladý, ale díky tomu, v kolika filmech se objevil, na něho jen tak nezapomeneme. Rozhodně patřil mezi ty nejlepší ve svém oboru.

S hereckou kariérou začal Vladimír Dlouhý (†52) už v útlém věku, když byl obsazen do hlavní role ve filmu z roku 1970 Už zase skáču přes kaluže. Za roli malého Adámka, který bojuje s dětskou obrnou, získal Vladimír už tehdy cenu Zlatého Dudka.

Působil v Divadle Na zábradlí, v Divadle Rokoko i ve Vinohradském divadle. Byl velmi talentovaným hercem. Dokázal ztvárnit jak pohádkovou, tak i dramatickou postavu. Mezi jeho nejznámější role patří například účinkování ve filmu S čerty nejsou žerty, kde si zahrál po boku Ondřeje Vetchého, nebo film Kajínek, který byl jeho posledním natočeným a bohužel se už premiéry nedožil. Za roli ve filmu o známém českém vězni získal cenu Zlatého lva in memoriam.

Zemřel v roce 2010 na karcinom žaludku. V posledních letech trpěl, ale ani to ho neodradilo od herectví. Od jeho smrti uplynulo devět let, dnes by tento nadaný herec oslavil 61. narozeniny. Vzhledem k tomu, kolik filmů natočil, se na Vladimíra Dlouhého jen tak nezapomene. Který je váš nejoblíbenější film, v němž si Vladimír zahrál?

Související články

Další články