Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Vzpomínka na Roseanne ze slavného sitcomu: Z kuličky je štramanda s podvázaným žaludkem

Vzpomínka na Roseanne ze slavného sitcomu: Z kuličky je štramanda s podvázaným žaludkem
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
seriál
Komediální seriál Roseanne slaví! Před 32 lety se poprvé objevil na obrazovce. Hlavní představitelka, herečka Roseanne Barr (67), ale v životě prožila jednu tragédii za druhou. První dceru dala k adopci, vyrovnává se s těžkými psychickými poruchami a několikrát se rozvedla. Kyselou třešničkou na dortu bylo zrušení pokračování jejího seriálu v roce 2018 poté, co napsala rasistický příspěvek na Twitter. Rodinný seriál v 90. letech milovala řada lidí. Vzpomenete si ještě, kdo další v Roseanne hrál? Budete se divit!

Seriál Roseanne s Roseanne Barr-barr v hlavní roli byl pro Američany něčím, čím je v Česku třeba seriál Ulice Během let 1988-1996 a pak v roce 2018 odvysílali přes 220 epizod. Ne zrovna bohatá, zato typická americká rodina s mámou Roseanne, tátou Danem a jejich dětmi Becky, Darlen a nejmladším DJem zažívali reálné problémy života a uměli taky pobavit.

Na tu dobu se v show mluvilo o věcech, které v televizi dřív nebyly běžné, jako chudoba, homosexualita nebo sex, dospívání a ženská menstruace. Údajně vůbec poprvé se v televizi objevil díky tomuhle seriálu polibek dvou homosexuálů.

Roseanne obdivuje Trumpa

A kontroverzní témata miluje i sama Roseanne. „Baví mě lidi vidět zaskočené, když jim dojdou slova, řeknou si a do p*dele, tady něco nehraje. Začnou koktat jako bláznivá čarodějnice. To jim patří,“ řekla Roseanne Barr v rozhovoru s Joem Roganem. Ten se za ni postavil a dodal, že problém není v tom, co říká ona, ale v reakcích ostatních.

Herečka je totiž velkou obdivovatelkou současného amerického prezidenta Donalda Trumpa Na Twitteru přirovnala poradkyni bývalého prezidenta Obamy Valerii Jarrett k dítěti „muslimského bratrství a planety opic“. Televize ABC to vyhodnotila jako rasistické a v roce 2018 stáhla z obrazovek pokračování seriálu Roseanne. Tím si Roseanne zavřela dveře nejen v televizi, ale i u celé řady osobností, které ji do té doby obdivovaly.

Nešťastný život komičky

  • Se svými kolegy ale vždy vycházela dobře. Dokonce si vzala za manžela kolegu Toma Arnolda, který ztvárnil Danova kámoše Arnieho. Opustila kvůli němu ale tehdejšího manžela. A ani s Arnoldem to netrvalo na věky.
  • Přesto, že už jako komička začínala, a to po večerních barech, její život nebyl nikdy příliš šťastný. S vlastní rodinou se soudila kvůli zneužívání v dětství, později přiznala, že si kauzu vymyslela.
  • Ještě než oslavila osmnácté narozeniny, po srážce autem se u ní projevily záchvaty agrese, kvůli kterým skončila v nemocnici.
  • V té době porodila první dítě, ale nechala ho adoptovat. Později se s odloženou dcerou zkontaktovala.
  • Tvrdí o sobě, že má psychické problémy, a dokonce bipolární poruchu. Po fyzické stránce ale vypadá lépe než dřív – nechala si podvázat žaludek a o svou postavu se stará.

Slavní herci v seriálu Roseanne

V seriálu se objevila spousta dnes už slavných herců. Mezi nimi například George Clooney, Tim Curry, kterého můžete znát ze Sám doma, nebo Leonardo DiCaprio a „spiderman“ Tobey Maguire Tři další herci, Johnny Galecki, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, se potkali znovu při natáčení veleúspěšného seriálu Big Bang Theory.

Související články

Další články