Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Vzpomínáte? Těchhle 12 šíleností jsme kdysi opravdu nosili a ještě jsme si mysleli, že nám ohromně sluší! Styďme se!

Byli jsme frajeři, né že né!
Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie

Na většinu fotek z dětství a mládí se koukáme s pořádnou dávkou sentimentu. Bylo to krásné a uteklo to jako voda. Škoda že to samé nelze říct o tom, do čeho nás navlékaly naše mamky nebo na co jsme si sami uškudlili z kapesného! Vypadali jsme opravdu hrozně! Jediné, co nás omlouvá, je fakt, že jsme většinou alespoň ochotni to uznat! Najdete se v těchto 12 propadech do módního sklepa?

1) ADIDOS, LODIDAS, NAKE

Vlna vietnamských obchodů s sebou kromě bizarních hraček přinesla i revoluci v českém oblékání! Přiznejte se, že jste měli šusťákovku se 4 proužky a omlouvali jste ji rčením, kterému jste sami věřili: „Čím víc proužků, tím víc adidas.“

2) NEFOREMNÉ KALHOTY

Určitě si pamatujete vaše první džíny mrkváče, které měly vysoký sed a místo zadku vám dělaly boxovací pytel. Faktem je, že Terka Pergnerová v ESU tou dobou hodně propagovala lacláče, ale kdo měl někdy zkušenost s tím, že si je čas od času vymáchal v záchodové míse, staly se pro něj jen sváteční záležitostí.

3) SKŘIPCE a SKŘIPEČKY

Dívčí mánie k uzoufání. Čím víc skřipečkových motýlků nebo kytiček se dívkám podařilo nacvakat kolem hlavy, tím lépe. O velkých skřipcích na mastných culících nemluvě.

4) KORÁLKY a ŘETÍZKY

Korálky kolem krku, kolem zápěstí i kolem kotníku byly povinnou součástí dívčích i chlapeckých outfitů. Chvílemi je nahrazovaly přívěsky na kůžičkách a v okrajových částech naší vlasti také řetízky a řetězy z lesklých kovů, ideálně ještě pečlivě naaranžované přes rolák!

5) MELÍR a MOKRÝ LOOK

Vlasový styling byl pro nás zásadní skoro stejným způsobem jako používání deodorantů FA. Kluci nosili melírek, protože se chtěli podobat svým oblíbeným fotbalistům nebo chtěli lámat dívčí srdce na diskotékách jako Nick Carter z Backstreet Boys, případně Martin Kocián z Lunetiků. O mokrém nebo spíš „umaštěném“ looku nemluvě.

6) BÍLÁ a BĚLEJŠÍ

Vyžívali jsme se dost často v módních kreacích tón v tónu. A když nám bylo kolem 15 let, často jsme inklinovali k bílé barvě. Zdeněk Macura by nám svůj postoj obhájil ještě dnes. Každopádně my jsme hlavně chtěli co nejvíc svítit pod modrým světlem na diskošce!

7) VRSTVENÍ

Taky jste nosili krátké rukávy přes dlouhé? A tílko přes tričko? A taky nechápete, co na tom mělo být hezkého nebo sexy? My totiž taky ne, ale ještě před pár lety to dělali úplně všichni. Šampóni, rockeři, holky z učňáku i intelektuálky.

8) LEGÍNY

Tak tady se odmlčíme. Nosíme je dodnes. Ale ty vzorované pořád tak šíleně rozšiřují a zkracují nohy, že se divíme, že je ještě nezakázali vyrábět!

9) SPORTOVNÍ SLUNEČNÍ BRÝLE

S výběrem slunečních brýlí je to vždycky těžké a přešlapy lze spatřovat i dnes téměř na každém kroku. Doslova na vraždu byla ale tehdy obvyklá kombinace romantických šatiček nebo elegantního kvádra a slunečních cyklistických brýlí. A brýle samozřejmě visely na fluorescenční šňůrce kolem krku!

10) TŘPYTKY

Trendy v dívčím a ženském líčení se mění téměř každou sezonu. Jenže třpytky, hvězdičky a hvězdný prach se nás držely celé naše mládí, a proto se nemůžeme zbavit dojmu, že tehdy bylo něco špatně. Dodnes si pamatujeme ten pocit zmaru, kdy jsme třpytky měly úplně všude, z určitého úhlu jsme vypadaly jako ušpiněné od mouru, a kluci, o které jsme se byť jen otřeli, vypadali jako Dan Nekonečný ještě týden.

11) PŘIVAZOVACÍ LÍMEČEK

Měly jsme jej skoro všechny, protože tím naše mamky dávaly najevo, že jsme slušně oblečené. Nejlepší byla kombinace basketbalové mikiny a krajkového límečku, kterou lze tak často spatřovat na třídních fotografiích z 90. let.

12) PRESTIŽE

Nejdřív se tyhle boty rekrutovaly jako „kvalitní sportovní obuv“. Pak je nosili jen šprti, loseři a třídní outsideři, aby se po letech opět vrátily do módy. Některé věci člověk prostě nepochopí.

Související články

Další články