Sice hrála nejslavnější seriálovou mámu, ale tou skutečnou se nikdy nestala. Lauren Graham se narodila na Havaji, ale kvůli studiím se přestěhovala do Texasu. Studovala herectví a výtvarné umění, což ji nakonec přivedlo před kameru.

Začínala v New Yorku, ale brzy pochopila, že sláva se dělá v Hollywoodu. Tam dostávala malé role v seriálech, sitcomech a zahrála si třeba v kriminálce Zákon a pořádek. V roce 2000 jí nabídli zlomovou roli svobodné ztřeštěné mámy Lorelai z Gilmorových děvčat. Ta ji proslavila nejvíc a se žádnou jinou rolí už takový úspěch neměla, i když to zkoušela dál.

Větší sláva ji čekala na divadelních prknech na Broadwayi a kniha, kterou napsala, se řadí mezi bestsellery. Čeští diváci ji nejnověji můžou vidět v seriálu Famílie, kde potkala i svého současného přítele Petera Krause (jeden z bratrů ze seriálu o pohřebácích Odpočívej v pokoji).

Lauren to pořád sekne, i když to vypadá, že si nechala obličej trochu vypíchat botoxem. Každopádně její úsměv je nezapomenutelný a nová láska jí sluší!