Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Vzpomínáte? 11 věcí, které jsme nesnášeli jako děti a teď je máme rádi

Koupání v dětství? Leda v bazénu.

1. Čištění uší

Jako malé děti nás maminky honily po baráku, vykřikovaly něco o tom, že nám v uších pomalu začínají růst brambory, a když nás chytly, pevně nás někam přivázaly a vyšťouraly nám z uší všechno včetně půlky mozku. Alespoň tak nám to připadalo. Dnes je čištění uší příjemnou kratochvílí po sprše, při které má člověk občas husí kůži, chvílemi až ušní orgasmus.

2. Olivy

Olivy, brokolice, špenát, luštěniny a další dobrůtky do nás matky cpaly pod tlakem. Co nebylo sladké nebo z mekáče, jsme jedli z donucení. Dnes si vychutnáváme olivy v Martini, olivy jen tak u televize, špenát v těstovinách a v salátu a na Instagramu se předháníme, kdo hodí lepší filtr přes právě uvařené chřestové výhonky. Mimochodem, mléčná čokoláda? Fuj! Hořká je mnohem víc IN.

3. Dopravní zpravodajství

Když jsme jeli s rodiči na výlet a poslouchali u toho písničky nebo pohádky a najednou do toho rádio zařvalo Zelená vlna! a následně se spustily nesmyslné hlášky o tom, kdo na které dálnici leží bez hlavy, bylo to to nejhorší, co se nám jako dětem v autě mohlo stát. Dnes si při dopravním zpravodajství rádio pro jistotu zesílíme a modlíme se, aby na naší trase byl klid.

4. Spánek

Co jsme toho mohli jako děti naspat! Každé odpoledne ve školce, každé odpoledne o víkendu… těch hádek po večerech s rodiči o tom, kdy půjdeme spát a jestli to bude hned po večerníčku. Dnes bychom i za dvacetiminutovku po obědě dali cokoliv.

5. Být sami

Jako děti jsme neustále potřebovali být v centru dění a hrát si s co největším počtem ostatních dětí. Dnes, po celém dni v práci, mačkání se v MHD a neustálé vynucené komunikaci s lidmi, kteří nás nezajímají, neprahneme po ničem jiném než být alespoň chvíli doma sami a v klidu.

6. Měkké dárky

Vánoce. Ježíšek přinesl dárky. Každý jsme osahali předem, abychom zjistili, jestli je měkký, nebo tvrdý. Měkké dárky byly zlo. Uvnitř totiž bylo oblečení, které nás absolutně nezajímalo. Dnes máme měkouše rádi a nový pár ponožek pod stromečkem nás dojímá k slzám.

7. Dovolená s rodiči

V dětství a mládí to byl největší opruz. Cool totiž bylo někam vyrazit bez rodičů, protože to bylo nezvyklé a tak trochu zakázané. Dětské tábory, pobyty u babičky a výlety s kamarády byly nejvíc, povinná dovolená u moře s rodiči rovnala se týden buzerací a zákazů. V dospělosti se s rodiči vidíme méně, rodiče stárnou a chceme s nimi trávit čas. Už se s nimi můžeme opít, bavíme se jako dospělí a člověk zjišťuje, že s rodiči je sranda.

8. Interakce s opačným pohlavím

Ve školce a na základce neexistovala přátelství holek a kluků. Holky se bavily spolu, kluci se bavili spolu a obě skupinky si vzájemně nadávaly do blbců. V dospělosti je to… no víte jak.

9. Dokumenty

Dětství a televize. Koukat se dalo na všechno, ale jakmile se někde rozjel dokument složený z nudných stoletých záběrů na letadla, proložený odborným komentářem osmdesátiletého chlapa, co trval alespoň tři hodiny, jako malí jsme umírali. Dnes si rádi intelektuálně nad skleničkou vína a miskou oliv povídáme o tom, jak jsme nedávno viděli úžasný válečný dokument, co bohužel trval jen půl dne.

10. Mytí

Jako děti jsme na mytí neměli čas ani náladu. Mýt si ruce před jídlem, po jídle, při jídle, mýt se ráno, večer, kdykoliv, to bylo peklo. Nejvíc jsme milovali místa, kde jsme se museli mýt jen občas. Na táboře, na chalupě, pod stanem. Dnes jsme hysteričtí, když si jednou denně nemůžeme hodit sprchu nebo nemáme možnost si umýt ruce, když vylezeme z MHD.

11. Doktoři

Ne, že bychom je dnes milovali, ale v dětství jsme se jich báli, protože doktor rovnala se stoprocentní pravděpodobnost injekce a bolesti. Dnes rádi zajdeme k odborníkovi poradit se o sebemenší kravině, kterou si hypochondricky na svém těle diagnostikujeme podle Googlu.

Související články

Další články