Královský pár Kate Middleton (31) a princ William (31) se těší z narození syna George Alexandra Louise. Ještě před rokem ale museli řešit nepříjemnosti, když se ve francouzském magazínu Closer objevily nahé fotky vévodkyně z Cambridge. Většina obyvatel Velké Británie považovala tento krok téměř jako útok na svou zemi.

Bulvární fotograf tehdy vyfotil Kate na terase zámečku v Provence, kde si pár užíval dovolené. Kate bezstarostně odhodila při opalování vrchní díl plavek. Jenže pohotový fotograf, vybavený tím nejlepším zařízením, neváhal a pořídil několik snímků odhalené Kate. Fotografie byly samozřejmě nabídnuty bulváru. Britská média odmítla snímky otisknout, zato francouzský bulvární magazín Closer je dal rovnou na titulní stránku.

„Byly překročeny meze slušnosti a s francouzskými právníky jednáme o tom, jaké kroky podniknout. Její královská Výsost je velice zarmoucena a pořízení a uveřejnění těch fotek považuje za naprosto neospravedlnitelné. Je nemyslitelné, že si někdo dovolil takto vpadnout do jejího soukromí,“ řekl tehdy mluvčí královského páru. Princ s manželkou byli zrovna na oficiální návštěvě v Malajsii, když se o intimních fotkách dozvěděli.

Přestože soud ve Francii rozhodl zastavit šíření kompromitujících fotografií a Closer musel všechny publikované snímky stáhnout a originály odevzdat královské rodině, v Dánsku magazín Se og Hør přišel s novou sérií fotek.