Osud účastníků pěveckých soutěží je kromě minima výjimek jasně daný. Po tom, co opustí soutěž, jsou mediálně mrtví, s čímž se nejhůř smiřují ti ambiciózní zpěváci, kteří to chtějí dotáhnout někam dál. Někteří z nich si ale vyberou jinou cestu a účast v podobné soutěži je pro ně zajímavou zkušeností a zpestřením. Mezi ně se řadí Soňa Pavelková (23), která se účastnila třetí řady pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar.

Soňa po tom, co v soutěži skončila, zkoušela kariéru modelky v Kanadě a nakonec se odstěhovala do Anglie, kde žije se svým přítelem. V zahraničí se jí také narodil syn Marek Ezekiel.

Osud se s Pavelkovou nikdy moc nemazlil, kdysi ji adoptovala rodina její kamarádky, a snadné to neměla zpěvačka kvůli svému romskému původu ani ve škole. Po přestěhování do Prahy se ale situace změnila, když Soňa nastoupila na Ježkovu konzervatoř. „To byla velká inspirace pro všechny hudebníky. Romů nás tam chodilo asi deset, většina z nich pokračuje ve studiu dál, živí se hudbou, někteří dokonce mezinárodně,“ uvedla Pavelková.

.