Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Vznikne vláda ANO a ODS? Šéf Petr Fiala se vyjádřil, jak to bude vypadat po volbách!

Spojí se nakonec ANO a ODS?
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Volby 2021

Rýsuje se snad nová vláda ANO a ODS? Přesně o tom je přesvědčen předseda ČSSD Jan Hamáček (42), který by si na to podle informací Prima CNN News i vsadil. Podle něj si jsou hnutí Andreje Babiše a Petra Fialy stále bližší a bližší. 

Současný premiér Andrej Babiš (67, za ANO) a předseda ODS Petr Fiala (57) možná plánují společnou vládu. Šéf ČSSD Jan Hamáček (42) je o tom přesvědčen a podle něj je koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) jen volební projekt a slepenec. „Vsadil bych si peníze, že po volbách se koalice rozpadnou. Nejsilnější bude asi ODS a hnutí ANO,” prozradil na CNN Prima News Hamáček.

Myslí si, že po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se spojí právě hnutí ANO a ODS. „Kdo se pohybuje v pražském zákulisí, tak potvrdí, že jednání mezi nimi probíhají,” nechal se slyšet tajemně.

Jaké stanovisko zaujal Fiala?

Všechny spekulace však vyvrátil samotný šéf Petr Fiala, který Blesku prozradil následující: Žádná jednání mezi ANO a ODS o vládě neprobíhají. SPOLU chce volby vyhrát a sestavit vládu, která po osmi letech zastaví devastaci ČR. Na řešení problémů, kterým čelíme, se ale nemohou podílet ti, kteří je způsobili. Pan Hamáček pouze straší. Lidé ale nejsou hloupí, dobře vědí, kdo tu léta s Babišem vládne.“

Obdobný názor sdílí také předseda Senátu a místopředseda strany Miloš Vystrčil (61). „Spolupráci s Andrejem Babišem, tedy s ANO, odmítám. Je to mé dlouhodobé a neměnící se stanovisko. Opakování těchto otázek a vnášení tohoto tématu do kampaně považuji za účelové a ze strany pana Hamáčka také za důkaz zoufalého hledání všech možných témat, kterými je možné koalici SPOLU poškodit,” prozradil. Jak bude vláda vypadat, však doopravdy ukáží až říjnové volby.

Související články

Další články