Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vznikl šokující zákon, který lidem zřejmě znechutí sex

V Indii stačí k uzavření manželství opravdu málo.

Neuvěřitelné! Indický soud rozhodl, že každý pár, který spolu měl sex, bude od tohoto okamžiku považován za sezdaný. Pokud některý z milenců zatouží po jiném partnerovi, nezbude mu než požádat o rozvod.

Nejvyšší soud Madrasu doslova uvedl, že oddávají-li se dva plnoletí lidé sexuálním aktivitám, lze je považovat za zákonné manžele, neboť svatební obřad a registrace manželství jsou pouhé formality. Jedná se o extrémní variantu takzvaných sňatků podle zvykového práva, které dodnes uzavírají například někteří Romové.

Myslíte, že by takový zákon mohl fungovat i u nás v České republice? Budeme-li vycházet z toho, že i „obyčejná“ (nikoliv tedy luxusní) svatba vás dnes může přijít na pěkných pár desítek tisíc korun, z finančního hlediska by se to určitě vyplatilo. Za ušetřené peníze byste si mohli dopřát například exotickou svatební cestu…

Na druhé straně by ovšem rapidně vzrostl počet rozvodů, který je už i tak dost vysoký (podle údajů Českého statistického úřadu v roce 2012 podíl manželství končících rozvodem činil 44,5 %). A protože v praxi by to s největší pravděpodobností vypadalo tak, že drtivá většina milenců by žádala o rozvod po každé společně strávené noci, soudy by neměly čas řešit cokoliv jiného.

Související články

Další články