Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vzkaz všem Čechům: Už nežerte! Jste nejtlustší z celé Evropy! Čím to je?

Zdroj: Profimedia.cz

Můžeme si pogratulovat! Česko vyhrálo "soutěž" v obezitě. Třetina populace u nás trpí nadváhou.

Česko předběhlo už dokonce i takové tlouštíky, jací jsou v Maďarsku nebo ve Španělsku. Můžeme si taky teď objasnit, čím to asi je.

Jak to, že Češi jsou tak náchylní k obezitě? Naše česká tučná kuchyně za to kupodivu nemůže. Podle nás je na vině hlavně to, že jsme takzvaně "popelnice Evropy". Všichni vědí o tom, že se k nám dováží podřadné jídlo, ať už je to maso nebo zelenina napumpovaná chemikáliemi. Tohle podřadné jídlo bez jakýkoliv živin způsobí to, že za hodinu máme zase hlad a jdeme se naládovat někam do fast foodu, což je stejné, jako kdybyste si píchli injekci tuku přímo do zadku. Nemusíme zdůrazňovat, že Čechům je navíc úplně jedno, co jedí.

Dále je na vině stres, který jde ruku v ruce s obezitou. Češi jsou prostě vystresovaní ze špatně placené práce, dětí, věčné zimy, a tak jejich jedinou útěchou je jídlo.

Jestli se v nejbližších letech lidé neprobudí a budou stále jako ovce jíst to, co jim kdo dá pod čumák, umístíme se i na první příčce v rámci cukrovky 2. typu.

Jsou ale společnosti, které mají z obezity u Čechů upřímnou radost, a to jsou farmaceutické firmy. Náklady na léčení civilizačních chorob způsobené obezitou rostou, a tak si obchodníci mnou ruce.

Související články

Další články