Kamil Bartošek (řečený Kazma) se rozhodl, že nachytá český národ a představí jim falešného Jima Carreyho. V Praze našel bosenského Srba Hariho Zinhanoviče, nasadil mu masku a šlo se na věc. Kazmovi se podařilo přesvědčit režiséra Jana Svěráka a mluvčí ČT Bětku Plívovou, že v Česku je skutečný Jim Carrey. Ostatní si ťukali na hlavu.

Dva weby v Česku si okamžitě troufly napsat, že skutečný Jim Carrey v Česku není, že jde jen o dvojníka. Vedle portálu TN.cz to naplno napsal Pavel Novotný na webu eXtra.cz a doplnil, že za falešným Jimem stojí snaha Kamila Bartoška.

Kazma byl zahnán do defenzívy a tvrdil, že s celou akcí nemá nic společného.

Jenže kudlu do zad mu vrazil sám Hari Zinhanovič. Došel do redakce eXtra.cz a Pavlovi Novotnému vyklopil, jak ho Kazma naverboval – rozhovor z redakce eXtra.cz najdete ZDE.

Psal se únor roku 2015 a zdálo se, že je po všem. Že Kazma byl odhalen, falešný dvojník také a Svěrák s Plívovou se cítili jako podvedené děti.

-střih-

O devět měsíců později ale najednou Kazma vytáhl video, na kterém svým fanouškům tvrdí, že návštěva Hariho v redakci eXtra.cz zapadala do jeho plánu a Pavel Novotný na to skočil. Tato pasáž je součástí celého videa a má ukázat, že v redakci eXtra.cz jsme se sekli.

Jenže tím, kdo se seknul, je zase jen a jen Kazma. Původně jsme na eXtra.cz o této trapné dotáčce, kterou Kazma lže svým fanouškům, ani psát nechtěli. Je to prostě fakt ubohost. Ale Kazmovi fanoušci nás začali upozorňovat na to, že video je dotáčené. Že jim prostě někdo lže.

Kazma tvrdí, že jeho video a návštěva Hariho v redakci eXtra.cz pochází z jednoho dne. Kazmovo video a Hariho rozhovor s Pavlem Novotným prý od sebe dělí jen 60 minut.

Ve skutečnosti původní video a dotáčku od sebe dělí devět měsíců.

Dlouhých devět měsíců Kazma přemýšlel, jak video s falešným Jimem prodá a jak bude eliminovat to, že na fake dávno upozornil web eXtra.cz.

A nakonec je vidět, že to Kazma ani za 9 měsíců nedokázal vymyslet. Ani za devět měsíců se totiž ze lži nemůže stát pravda. A pravda stojí na straně eXtra.cz.

Jaké jsou důkazy? Zcela jednoduché a vidí je i náctiletí Kazmovi fanoušci. Pojďme na ně:

Na dotočeném Kazmově videu je Hari hladce oholen. Za hodinu v redakci eXtra.cz má strniště. Má snad Hari zázračné vousy, které narostly během 60 minut?

Na dotočeném Kazmově videu je Hari ostříhán a má gel ve vlasech. Za hodinu v redakci eXtra.cz má vlasy delší a bez gelu. Narostly mu během 60 minut vlasy?

Další důkaz přináší beďary a šedivé vlasy. Nejdřív jsou, pak zase nejsou. Jak to, že se beďar na dotáčce ztratil? Jak to, že má Hari na konci Kazmova videa tolik šedivých vlasů?

Bingo, je to dotáčka stará pár dnů. S původním videem ji propojil nešikovný střihač a jedna trapná lež.