Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Vzhůru dolů! Malý chlapec si hrál na Buzze Rakeťáka, vyskočil z okna sedm metrů vysoko

Hračky plačky, určitě vám rodiče říkávali, když jste se jako malí servali se sourozenci jako koně nebo jste si chtěli stavět bunkr na skříni. Tak přesně tohle platí pro malého Lea Fernanda (2), který ani netuší, že při hraní mohl docela dobře přijít o život.

Malý milovník filmu Toy Story a hlavně postavy Buzze Rakeťáka, plastového kosmonauta, který si myslí, že umí létat, a za pokřiku „Vzhůru do nekonečna a ještě dál“ se o to věčně neúspěšně pokouší, se při hraní se svým otcem vžil do této postavy až moc a zničehonic se vrhnul z okna a spadl ze sedmimetrové výšky.

Že se mu nic nestalo, to není podle lékařů zázrak, ale prostý fakt, že Leo padal uvolněně, bez zatnutých svalů, protože neočekával náraz. Tím vytvořily jeho svaly jakýsi tlumič při nárazu a výsledkem jsou pouze odřeniny. Tento zajímavý fakt lze pozorovat třeba u obětí silničních nehod, kdy méně zranění bývají ti, kdož spí, zatímco člověk v bdělém stavu očekává náraz a jako obranu zatne svaly, čímž si paradoxně ještě víc ublíží.

Leo si prostě stejně jako Buzz myslel, že umí létat, a ani ve snu by ho nenapadlo, že se může zranit nebo dokonce i zabít. Jeho životní lekce ale naštěstí dopadla víc než dobře.

Mohlo by vás zajímat

Další články