Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Vzdělání je nejvíc. Podporu potřebují i ti, kteří mají talent

Vzdělání je nejvíc. Podporu potřebují i ti, kteří mají talent
Zdroj: Pixabay
budoucnost v technologiích

Někteří to možná neuslyší rádi, ale je to realita. Technologie jsou budoucnost lidstva! Pomáhají ve vědě, medicíně, výrobě, vzdělání, ale třeba i v bezpečnosti. A uplynulé pandemické roky ukázaly, v jak obrovské výhodě díky nim oproti minulým generacím jsme.

Pražský inovační institut před časem upozornil na to, že Praha má ve střední Evropě jeden z nejlepších předpokladů stát se inovačním centrem srovnatelným s jinými rozvinutými evropskými metropolemi. A i když má Česko technologických talentů na rozdávání, potřebují, stejně jako všichni, kteří jsou na začátku svých profesních cest, podporu a občas i nějaké to „popostrčení.“

Poznejte svět inovací

Tím může být třeba iniciativa Seeds for the Future. Jde o nejdéle trvající aktivitu technologické firmy Huawei na poli společenské odpovědnosti a její motto je jasné – největším darem je vzdělání. Program Seeds for the Future vznikl v roce 2008 a usiluje o podporu talentovaných studentů technologických oborů vysokých škol a jejich seznámení s inovativními projekty, se světem inovací a projektů například v oblastech technologií 5G, umělé inteligence (AI), cloudových služeb či smart cities, účastníkům také dává možnost navázat mezinárodní kontakty.

Program si za dobu fungování získal oblibu u studentů napříč 137 zeměmi – po celém světě jich zapojil více než 12 tisíc. Česko, respektive jeho studenti, se programu mohou účastnit od roku 2015. Seeds for the Future má navíc různé podprogramy. Například stipendijní program Scholarship či letní školy.

Den v centru technologií

Letos experti technologického giganta Huawei školili studenty kromě výše zmíněného i v oblasti vedení v mezikulturním a strategickém managementu, pozadu nezůstal ani leadership. Zapojeni byli letos studenti a studentky z ostravské VŠB a budějovické VŠTE.

Studenty během programu zdaleka nečekala jen teorie před počítačem, byl pro ně připraven také jednodenní program v pražské centrále Huawei. Tam se řada z nich dozvěděla další velmi zásadní věc. Totiž že nestačí jen mít dobrý nápad, ale že je třeba ho také umět dobře odprezentovat. Pod vedením expertů se tak účastníci přiučili sebeprezentaci a dostali cennou zpětnou vazbu i mezi sebou navzájem.

Technologie v běžném životě

Letošní ročník Seeds for the Future byl v něčem jiný. Absolventi se totiž jako první mohou hlásit do mezinárodní soutěže Tech4Good. Ta odstartovala loni, další ročník je naplánován hned na leden. Špičky z oboru technologií jim v průběhu konání akce představí nejnovější trendy digitalizace, mluvit se bude i o tom, jak lze technologie využít při řešení běžných sociálních problémů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy