Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Vzdal se řidičáku: Princ Philip boural, zranil dvě ženy a teď si sype popel na hlavu

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
rozhodnutí
Manžel britské panovnice princ Philip (97) před nedávnem způsobil dopravní autonehodu. Po této události začalo spousty lidí polemizovat o tom, do jakého věku by měli lidé mít oprávnění vlastnit řidičský průkaz. Nyní se princ rozhodl ten svůj dobrovolně odevzdat.

Buckinghamský palác oznámil, že se sedmadevadesátiletý manžel britské královny Alžběty II. (92) princ Philip rozhodl odevzdat dobrovolně svůj řidičský průkaz.

V lednu princ způsobil autonehodu, při které naštěstí nikdo nezemřel a on sám vyvázl bez zranění. Na místě však byly ošetřovány dvě zraněné. Řidička druhého auta měla údajně pořezané koleno a spolujezdkyně zlomené zápěstí. Nehoda se odehrála 17. ledna poblíž Sandringhamu. Vozidlo, které řídil princ, se srazilo s jiným autem a skončilo otočené na boku.

Ve Velké Británii není vlastnictví řidičského průkazu omezeno žádnou věkovou hranicí, ovšem řidiči starší 70 let musejí každé tři roky docházet na otestování. Princ Philip se za způsobený čin omluvil a po důkladném zvážení se rozhodl dobrovolně odevzdat své řidičské oprávnění. Oznámil to Buckinghamský palác.

Související články

Další články