Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Vzali jste mi dětství, jak se opovažujete! Gretě se hrnuly slzy do očí

Vzali jste mi dětství, jak se opovažujete! Gretě se hrnuly slzy do očí
Zdroj: Instagram
+ Dalších 14 fotografií
Změna klimatu
Bojovnice proti globálnímu oteplování Greta Thunberg (16) měla slzy na krajíčku! Během projevu na klimatickém summitu v New Yorku mluvila o kolapsech ekosystémů a umírajících lidech. Ostře zkritizovala světové lídry za plané řeči a nicnedělání. Jedni jsou ze slov mladé Švédky nadšení, další se jí nechutně posmívají.

Má za sebou projev, kvůli kterému plula přes oceán na jachtě. Greta Thunberg (16) v pondělí vystoupila na klimatickém summitu Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku.

Řeč mladičké ekologické aktivistiky vyslechl i český premiér Andrej Babiš. "Je to celé úplně špatně. Vůbec bych tady neměla stát. Měla bych být zpátky ve škole na druhé straně oceánu. A stejně ve mě všichni hledáte naději? Jak se opovažujete!" zaútočila Thunberg na světové lídry a do očí se jí hrnuly slzy.

"Svým bezduchým tlacháním jste mi vzali moje sny a dětství. A to jsem ještě jedna z těch šťastnějších. Lidé trpí. Lidé umírají. Celé ekosystémy kolabují. Stojíme na počátku masivního vymírání. A vy stejně pořád mluvíte jen o penězích a vykládáte pohádky o ekonomickém růstu. Jak se opovažujete!" řekla mimo jiné populární Švédka.

Slova šestnáctileté Grety mnohé nadchla, nejenom její stoupenci chválili důraz na problémy, které svět už postihly. Našli se však i tací, kteří se dívce vysmívají. "To jako fakt? Tohle je trošku moc, ne? Jak přehrává a hraje to na drama. Neměli ji tam vůbec pouštět," napsal jeden z Gretiných odpůrců.

Thunberg projev zakončila slovy o změně, která nastala, ať už se to někomu líbí, nebo ne. Souhlasíte s Gretou, nebo ne?

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy