Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Vzali jste mi dětství, jak se opovažujete! Gretě se hrnuly slzy do očí

Zdroj: Instagram
+ Dalších 14 fotografií
Změna klimatu
Bojovnice proti globálnímu oteplování Greta Thunberg (16) měla slzy na krajíčku! Během projevu na klimatickém summitu v New Yorku mluvila o kolapsech ekosystémů a umírajících lidech. Ostře zkritizovala světové lídry za plané řeči a nicnedělání. Jedni jsou ze slov mladé Švédky nadšení, další se jí nechutně posmívají.

Má za sebou projev, kvůli kterému plula přes oceán na jachtě. Greta Thunberg (16) v pondělí vystoupila na klimatickém summitu Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku.

Řeč mladičké ekologické aktivistiky vyslechl i český premiér Andrej Babiš. „Je to celé úplně špatně. Vůbec bych tady neměla stát. Měla bych být zpátky ve škole na druhé straně oceánu. A stejně ve mě všichni hledáte naději? Jak se opovažujete!“ zaútočila Thunberg na světové lídry a do očí se jí hrnuly slzy.

„Svým bezduchým tlacháním jste mi vzali moje sny a dětství. A to jsem ještě jedna z těch šťastnějších. Lidé trpí. Lidé umírají. Celé ekosystémy kolabují. Stojíme na počátku masivního vymírání. A vy stejně pořád mluvíte jen o penězích a vykládáte pohádky o ekonomickém růstu. Jak se opovažujete!“ řekla mimo jiné populární Švédka.

Slova šestnáctileté Grety mnohé nadchla, nejenom její stoupenci chválili důraz na problémy, které svět už postihly. Našli se však i tací, kteří se dívce vysmívají. „To jako fakt? Tohle je trošku moc, ne? Jak přehrává a hraje to na drama. Neměli ji tam vůbec pouštět,“ napsal jeden z Gretiných odpůrců.

Thunberg projev zakončila slovy o změně, která nastala, ať už se to někomu líbí, nebo ne. Souhlasíte s Gretou, nebo ne?

Související články

Další články