Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Vzácný nebeský úkaz: Zítra nastává úplněk v Beranu a krvavé zatmění Měsíce! Čeho se bát?

Středa se odehraje pod vlivem krvavého úplňku ve znamení Berana.

Jen málokterý astronomický jev vzbuzuje tolik pozornosti jako úplné zatmění Měsíce. Na obloze toto jedinečné představení vzniká v momentě, kdy se Slunce, Země a Měsíc ocitnou v jedné přímce.

Náš kosmický soused se dostává do zemského stínu za úplňku, při každém úplňku však k zatmění Měsíce nedochází. Důvodem je pětiprocentní rozdíl ve sklonu měsíční dráhy vůči zemské. Zatmění nadejde, když se Měsíc dostane do bodu, v němž se obě dráhy protínají.

Zatmění Měsíce se vyskytuje maximálně třikrát do roka, většinou bývá jednou či dvakrát za rok. V některém roce k němu nedojde vůbec, občas musíme čekat i několik let. Vstoupí-li Měsíc do zemského stínu pouze zčásti, dochází k částečnému zatmění.

Během úplného zatmění získává Měsíc načervenalou až nahnědlou barvu. Povrch Měsíce totiž osvětlují nepřímé sluneční paprsky, jež se rozptylují a lámou v zemské atmosféře. Neboť Luna vypadá při pohledu z naší planety červeně, označuje se tento fenomén jako krvavý Měsíc.

Zatmělý Měsíc bývá pozorovatelný z těch míst na Zemi, kde je měsíční kotouč nad obzorem. Úplné zatmění Měsíce, ke kterému 8. října 2014 dojde, u nás bohužel neuvidíme. Sledovat půjde v oblastech Asie, Austrálie, Tichého oceánu a Ameriky.

Naposledy proběhlo úplné zatmění Měsíce viditelné z území České republiky (a to jen částečně) 10. prosince 2011. Štěstí se na nás usměje za rok. Na státní svátek 28. září 2015 se dočkáme úplného zatmění Měsíce, při němž budeme moci pozorovat takřka celý průběh úkazu, k tomu bude superúplněk.

Ve středu 8. října 2014 ve 12 hodin a 50 minut nastane úplněk ve znamení Berana.

Úplněk v Beranu přináší útočnou a bojovnou náladu. Mnozí citlivější jedinci reagují při této lunární fázi impulzivně a mívají tendenci vyvolávat hádky. Vzrůstat budou konflikty v mezilidských vztazích i různé kolize na cestách.

Beran jako první znamení zvěrokruhu přeje změnám a novým začátkům. Příznivý dopad má především na činnosti vyžadující odvahu a rozhodnost. Sice sršíme energií, dejte si ale pozor, aby se neproměnila v agresivitu a bezohlednost.

Můžeme se bouřlivě zamilovat, nicméně vášeň brzy opadne. Beran má vliv na oblast hlavy, je-li Měsíc v Beranu, nezřídka se dostavují migrény. Nezapomínejte pít preventivně hodně vody, vynechte potom kávu a alkohol.

O tom, kdy je úplněk a na co se v daný den připravit, vás též informujeme v denních osobních a erotických horoskopech, k přečtení jsou zde.

Mohlo by vás zajímat

Další články