Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Výzva zvedla kavárnu ze dna: eXtra.cz navštívilo podnik, kde pracují hendikepovaní

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
skvělá zpráva
Kavárna Café AdAstra, v níž vaří i obsluhují hendikepovaní, byla na pokraji krachu. Pak přišla výzva na Facebooku, kterou sdílely tisíce lidí, a rázem se tam dveře netrhnou. Redaktoři eXtra.cz se proto do pražské Podskalské ulice vypravili, aby se přesvědčili, že návštěva podniku se záslužným posláním za to stojí.

Chtěli, aby i hendikepovaní dostali šanci mít normální práci. Proto se parta dobrých lidí sebrala a založila kavárnu Café AdAstra Jenže do pražské Podskalské ulice dlouho nikdo nechodil a podniku hrozil zánik.

To ale iniciátoři nechtěli dopustit. Poslední záchranou se stala výzva na Facebooku, kterou sdílely tisíce lidí. A rázem se v kavárně dveře netrhnou. Zdá se, že její fungování je zachráněno a lidé, kteří trpí nějakým hendikepem, se stále mohou věnovat tomu, co je baví a naplňuje.

Redaktoři eXtra.cz se do podniku vypravili na oběd. Už po otevření dveří na člověka dýchne atmosféra touhy pomáhat. A ve stejném duchu to pokračuje po celou dobu návštěvy. Obsluha má vždy svého asistenta, který dohlíží na to, aby všechno šlo jako po másle.

Kavárna nemá stálou nabídka jídla, nabízí ale denní menu. To se skládá z polévky a tří hlavních chodů. Pórkový krém s pečenými paprikami sice mohl obsahovat větší množství pórku, po chuťové stránce mu však nešlo nic vytknout.

Mexické burrito s trhaným vepřovým, pinto fazolemi, rajčatovou salsou a zakysanou smetanou sice nenadchne, ale ani neurazí a chutná skvěle. To stejné platí i pro gratinované palačinky s listovým špenátem a kuřecími prsíčky, které jsou však už o poznání větším kulinářským kumštem.

Aby kavárna mohla fungovat i nadále, potřebuje, aby ji lidé navštěvovali pravidelně. A pokud nemáte čas do ní na oběd či zákusek s kávou zaskočit, můžete ji podpořit finančně, a to na čísle účtu 2900738018/2010.

Související články

Další články