Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Vyznamenání pro Josefa Dvořáka: Slavný Karas z Návštěvníků prozradil, co s ním vyvede

Vyznamenání pro Josefa Dvořáka: Slavný Karas z Návštěvníků prozradil, co s ním vyvede
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
OCENĚNÍ
Legendární herec Josef Dvořák (78), známý ze stovek rolí ve filmech, seriálech a divadel, se 28. října dočkal státního vyznamenání. Prezident Miloš Zeman (76) mu za rok při odloženém ceremoniálu dá Medaili za zásluhy za jeho působení v oblasti umění. Dojatý kuchař Kuřátko nebo věčně hladový Emil Karas z Návštěvníků eXra.cz svěřil, jak s oceněním naloží.

Josef Dvořák by vyznamenával opakovaně

Zatímco některá státní vyznamenání udělovaná současným prezidentem vyvolávají řadu kontroverzí, se jménem Josefa Dvořáka snad ani kritici Miloše Zemana (76) nebudou mít problém.

„Jestli vůči mně byly nějaké negativní reakce, to nevím, sociální sítě nevlastním. Když se ale za ocenění část národa na pana prezidenta dokáže hněvat a druhá část ho adoruje, bylo by úžasné, kdyby prezidenti měli za povinnost ocenit všechny znovu. Abychom dostali medaili od pánů prezidentů Havla, Klause i Zemana,“ řekl eXtra.cz Josef Dvořák.

Půlka medaile pro manželku

A jak představitel Emila Karase v seriálu Návštěvníci, Sváťa Kuřátko z Rozpaků kuchaře Svatopluka nebo vodník z Arabely prožil sváteční večer s milovanou ženou Jarmilou, které nikdo neřekne jinak než Jája?

„Manželka se ke mně chovala krásně. Byl jsem uctívaný, dostal jsem slavnostní večeři. Moje paní je velice pozorná. O naše divadlo se maximálně zasloužila. Čtyřicet let ho má na hrbu, starat se o ně bez jakékoli finanční i jiné pomoci je od ní heroický výkon. Myslím, že možná trochu smutně koukala, jestli jí půlka té medaile nepatří. Já jí tu půlku ale dám,“ vysekl své paní poklonu.

Strach o vyznamenané

Na sváteční akt předávání vyznamenání, který má proběhnout za rok, se opatrně těší.

„Když dá Bůh, tak tam půjdu. My jsme ještě relativně mladí, ale spousta oceněných je ve vysokém věku. Jsou to lidé, například odboráři, kteří si vytrpěli za naši republiku. A bylo mi trošku smutno, když jsem si vzpomněl na to, jak jsme v roce 1990 v den státního svátku všichni vyvěsili vlajky, ale teď, když jdete po ulici a ty jsou koronavirem vymetené, za okny vidíte jen záclony,“ mrzí herce, že lidé už na smysl státního svátku a oběť budovatelů republiky zapomínají a místo toho v ten den nevhodně řeší spoustu dalších věcí, které by mohli klidně řešit jindy.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy