Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Vyžaduje váš partner neustále sex? Tohle je 5 signálů, které vám prozradí, že je na něm závislý

Pokud se ve společnosti mluví o závislosti na sexu, vždy se nad problémem spíše pousmějeme a bereme ho dost lehkovážně. Závislost na sexu ovšem může být stejně silná a nebezpečná, jako je třeba závislost na cigaretách, alkoholu nebo drogách. Víte, jaké jsou první signály, které vám tento problém poodhalí?

Jistěže každý, kdo má rád sex, a to klidně ve větší míře, ještě nemusí být nutně závislý. Tak jako každá závislost se i ta sexuální projevuje tím, že nám pomalu, ale jistě začne ovlivňovat život, a to jak zvyky, rituály, tak i časový harmonogram, který jsme dříve dodržovali. Naprosto děsivou a finální podobou této závislosti může být únava, agresivita i rozpad rodiny. Právě proto je potřeba tento problém řešit naprosto stejně jako třeba problém s drogami. Zde se dočtete 5 nejčastějších signálů, které můžou znamenat, že náš partner nebo my sami jsme závislí na sexu.

1. Nelze se ovládnout

Přesně tak se dá definovat první z vodítek k tomu, že něco není v pořádku. Člověk nedokáže zkrotit svou chuť a touhu po dotecích, polibcích ani kontaktu. Zpočátku to samozřejmě nemusí zacházet do extrémů, ale přichází ztráta sebekontroly, čehož si většinou jako první všímá partner závislého.

2. Sex s ním je jiný

Pokud se milujete se závislým člověkem, s kterým jste se milovali i před závislostí, nejde si nevšimnout změn. Takový člověk už nepotřebuje něhu a klasické milování, jako dravec si jde krvelačně za svým uspokojením, což se v krizových případech může projevit násilností nebo hrubostí.

3. Podvádí vás

Ano, tohle je velmi častý průvodní faktor závislosti. Protože vy sami nedokážete závislému dát jeho dávku vzrušení, hledá ji všude, kde se dá. Jelikož hormony v jeho těle jsou splašené, bývá takový člověk pro okolí silně sexuálně nabitý, a tak není problém vystřídat několik milenek nebo milenců za krátkou dobu.

4. Bez počítače ani ránu

Právě nekonečné hodiny prosezené na internetu závislého prozradí. Svůj volný čas věnuje brouzdání na internetu a vyhledávání jakéhokoli sexuálního obsahu, ať už v podobě klasického porna nebo nahých obrázků. Postupem času začne touto zábavou trávit nejen volný čas, ale veškerý svůj čas, což vede k velkým problémům.

5. Potřeba nových sexuálních výzev

Pro takového člověka časem není dostatečně vzrušující nic, ovšem jeho touha po uspokojení je obrovská. Proto si dává stále nové a šílenější sexuální cíle, které mohou být pro partnery nepříjemné až děsivé.

Jestli se u vás nebo vašeho partnera nějaký z těchto problémů objevuje, je potřeba navštívit sexuologa. Následky závislosti jsou zničující, jak pro samotného člověka, tak pro jeho okolí, což rozhodně nelze brát na lehkou váhu!

Mohlo by vás zajímat

Další články