Léto je ideální příležitostí pro všechny nezadané, sexuchtivé a koketní ženy.

Pokud ale chcete v konkurenci odhalených ramen, opálených dekoltů a zadečků v minišortkách uspět, dejte si majzla na chyby, kterých se dopouštíte při volbě make-upu!

1. Méně je více

Namísto černé tužky vyzkoušejte její hnědou variantu. Líčení bude přirozenější a váš celkový look bude mnohem svěžejší a uvěřitelnější.

2. Tón v tónu

Výrazná rtěnka by samozřejmě měla být doplněna konturovací tužkou, aby se nerozpíjela a vydržela co nejdéle. Devadesátkové trendy ale nechte u ledu a barvu maximálně sjednoťte. Na tmavou konturku a světlou rtěnku není nikdo zvědavý. Obzvlášť v létě.

3. Šetřete

To platí především o vrstvách make-upu na vaší tváři. Mějte na paměti i fakt, že pod tunami kytu nebude moct vaše pleť v létě dýchat a vy si kromě rozteklé břečky na obličeji zaděláváte i na pupínky a akné.

4. Zkracujte

Nehtíky opečovávejte, ale vykašlete se už konečně na všechny jejich umělé a doplňovací varianty v podobě všemožných náhražek. Ne, ani ty gelové nevypadají přirozeně!

5. Přiznávejte

Nebojte se přiznat sobě i svému okolí, jak vypadáte ve skutečnosti. Umělosti odzvonilo. Nalepovací řasy a dokreslené obočí jsou výdobytky minulosti. Léto přeje svěžesti a přirozenému looku.

6. Přemýšlejte

Ano, je to tak, i u make-upu je radno se nejprve zamyslet a až poté konat.