Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Vytvořil sochu Věry Špinarové a teď vzkazuje: Jsou to nekvalitní fotografie, Pavlík s odhalením souhlasil!

Zdroj: Koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
Sochař David Moješčík (44), který stojí za vznikem sochy Věry Špinarové (†65), rozhodně nepočítal s tím, že bude pod palbou takové kritiky. Mnozí jsou toho názoru, že socha slavnou zpěvačku vůbec nepřipomíná. Jak to vidí sám umělec?

V úterý byla v Ostravě slavnostně odhalena socha známé zpěvačky Věry Špinarové, která zemřela loni v březnu. Dílo, pod které se podepsal sochař David Moješčík, je doslova pod palbou kritiky. Jedním z těch, kteří si stěžují nejvíce, je syn Věry Špinarové Adam Pavlík

Pavlík redakci eXtra.cz sdělil, že ho socha zklamala a má v plánu zřídit novou

„Chci pro ni novou sochu, která jí podobná bude. Konkrétní plán zatím nemám, čekal jsem zatím na reakce jejích fanoušků. Chci vybrat dva návrhy, které budou vyrobené podle jejích fotek a jeden z nich vybereme,“ svěřil se nám se svými nápady Pavlík.

Tato slova nejspíše dost mrzí Davida Moješčíka, který sochu vytvořil. "Odezva je u díla důležitá, ale přiznám se, že takovou vlnu nelibosti jsem nečekal," řekl známý sochař pro eXtra.cz

"Celá euforie začala po zveřejnění nějakých nekvalitních obrázků z instalace bez mého vědomí. Na soše jsem dělal od jara," pokračoval dále Moješčík, který se také vyjádřil ke kritice výše citovaného Adama Pavlíka.

"Byl u mne a měl k tomu výhrady. Nakonec ale (v přítomnosti paní starostky) souhlasil s instalací a odhalením," překvapil sochař, který na závěr ještě doplnil: "Sochu před dokončením viděli zástupci města i hudebníci, kteří ji osobně znali. A ti, kteří sochu viděli, byli spokojeni. Myslím, že se jim líbí."

Dá se tak s klidem říct, že socha Věry Špinarové rozdělila Českou republiku. Jedni si z ní utahují, jiným se zase líbí. Jaký názor na ni máte vy?

Související články

Další články